Tytuł: Święto Pstrąga

Cel operacji: Promocja rybackiej specyfiki obszaru RLGD poprzez organizację wydarzenia pn. „Święto pstrąga”

 Wartość projektu: 65 407,36 zł.

Dofinansowanie: 55 596,00 zł, w tym publiczne środki wspólnotowe (wkład EFMR) 47 256,60 zł, a wkład krajowy: 8 339,40 zł

 

Opis:

Zaplanowano organizację trzydniowego wydarzenia pn. "Święto pstrąga".

W pierwszy dzień odbędzie się konferencja tematyczna, której celem jest promocja gospodarczej, tradycyjnej i kulturalnej specyfiki obszaru RLGD.

Kolejne dwa dni to szereg zaplanowanych działań przy rzece Mała Panew na Wyspie Rehdanz'a, które mają na celu popularyzację i promocję specyfiki obszaru RLGD "Opolszczyzna", min poprzez:

- interaktywny pokaz gotowania pn. "Pstrąg i jego tajemnice w 2 odsłonach". Będzie to pokaz kulinarny połączony z edukacją. Podczas pokazu zostaną przygotowane porcje degustacyjne dla uczestników wydarzenia;

- animacje dla dzieci z nastawieniem na tematykę wodną i rybacką; 

- spektakl "O rybaku i złotej rybce";

- konkurs popularyzujący tematykę związaną z rybami i kulturą rybacką w regionie;

- program artystyczny: występy zespołów ludowych, sekcji dziecięcych, orkiestry.

Dodatkowo odbędą się spławikowe zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Ozimka 2021- zawody zaplanowano do realizacji wspólnie z Kołem PZW Ozimek w Biestrzynniku.

 

Zaplanowano zakup gadżetów promocyjnych, które będą rozdawane wśród uczestników wszystkich wydarzeń, atrakcji, konkursów, konferencji, zawodów wędkarskich, dla aktywnych uczestników podczas pokazu gotowania, dla najmłodszych występujących. 

Dnia 25 lipca 2021 r. na Stawie Dużym w Biestrzynniku zorganizowano Spławikowe Zawody Wędkarskie, które odbyły się jako jedno z działań realizowanych z projektu Święta Pstrąga. Uczestniczyli w nich wędkarze z całego regionu.

Zawody rozpoczęły się o 6:00 rano, a po otwarciu imprezy nastąpiło losowanie stanowisk, następnie nęcenie zanętą ciężką i wędkowanie. Całemu wydarzeniu towarzyszyła przyjazna atmosfera i piękna pogoda. Około południa komisja sędziowska zakończyła ważenie ryb, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i pucharów oraz okolicznościowych statuetek i medali. Dekoracji zwycięzców dokonywali Zastępca Burmistrza Ozimka Andrzej Brzezina oraz Prezes Zarządu Okręgu PZW Opole Wiesław Miś.

 

Wyniki klasyfikacji indywidualnej:

  1. Łukasz Frąk – 6120 pkt.
  2. Marek Kowalik – 4420 pkt.
  3. Łukasz Jantos – 4020 pkt.
  4. Piotr Polarz – 3840 pkt.
  5. Mariusz Mularczyk – 2360 pkt.
  6. Julia Gołda – 2040 pkt.

Wyniki klasyfikacji drużynowej:

  1. PZW Jedlice – 11980 pkt.
  2. PZW Ozimek – 3540 pkt.
  3. PZW Szczedrzyk – 220 pkt.

To kolejna udana inicjatywa wpływająca na rozwój i promocję sektora rybackiego. Wydarzenie zrealizowano we współpracy z Kołem PZW Ozimek, a uczestniczyły w nim wszystkie koła PZW z terenu naszej gminy oraz wielu wędkarzy spoza gminy.

Galeria
 do góry