„Przebudowa budynku z przeznaczeniem na organizację i funkcjonowanie 12 nowych miejsc opieki w Żłobku Samorządowym w Ozimku”

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na opiekę nad dziećmi do 3 roku życia od 1.01.2013r. funkcjonuje nowy oddział żłobkowy dla grupy 12 dzieci w Żłobku Samorządowym w Ozimku.

Przebudowa objęła I piętro budynku żłobka, które dotychczas przeznaczone było dla dwóch oddziałów żłobkowych (bawialnie, sypialnie, szatnie, pomieszczenia sanitarne) oraz kuchni, pomieszczeń personelu, pomieszczeń gospodarczych (magazyny, pralnia, prasowalnia) i technicznych (wentylatornia). 

Istniejące pomieszczenia pralni z sortownią, suszarni i prasowalni z magazynem bielizny oraz pokojem intendenta a także częścią korytarza zaadoptowano na salę dydaktyczną (bawialnię), sypialnię, łazienkę i szatnię. Wykonano również instalację elektryczną, wodno – kanalizacyjną oraz przeciwpożarową.

W celu zapewnienia prawidłowej organizacji i funkcjonowania nowego oddziału zakupiono wyposażenie kuchni (m. in. zmywarkę, pralko - suszarkę, magiel, sterylizator do jajek, wózek do przewożenia posiłków oraz inne niezbędne akcesoria kuchenne), sali dydaktycznej - bawialni (m. in. szafki, regały, stoliki, krzesełka oraz pomoce dydaktyczne i zabawki), sypialni i łazienki (m. in. leżaczki, rolety okienne, bieliznę pościelową) oraz szatni.

Projekt  „Przebudowa budynku z przeznaczeniem na organizację i funkcjonowanie 12 nowych miejsc opieki w Żłobku Samorządowym w Ozimku” był współfinansowany w ramach Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch”, realizowanego w roku 2012.

 

Wartość projektu: 445 073,20 zł

 Dofinansowanie z budżetu państwa: 126 206,00 zł

Galeria
 do góry