„Sentymentalna walizka – wieczór wspomnień seniorów”

 

Spotkanie seniorów odbyło się 6 października 2012r. na terenie Juraparku w Krasiejowie, gdzie uczestnicy projektu mogli podziwiać uroki krasiejowskich wykopalisk.

Gdy zwiedzanie dobiegło końca przyszła pora na poczęstunek i dalszą zabawę. Na uroczystość przybył również burmistrz Ozimka - Marek Korniak, który serdecznie przywitał zebranych oraz podziękował za cały dorobek, jaki wnoszą do naszego życia.

Interesujący wykład na temat walorów turystycznych i kulturowych na terenie LGD wygłosiła Anna Golec - prezes Lokalnej Grupy Działania „Kraina Dinozaurów”, która zachęcała seniorów do większej aktywności, np. poprzez branie udziału w spływach kajakowych, czy też organizowaniu wycieczek rowerowych. Każdy otrzymał również mapki ze ścieżkami rowerowymi.

Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w gronie przyjaciół,  jak i szansą na przywołanie wspomnień z okresu młodości. Pomogła w tym „Galeria wspomnień”- multimedialna prezentacja zdjęć seniorów oraz występ zespołu muzycznego "Eliot", który zadbał o dobry nastrój i świetną zabawę.

Projekt „Sentymentalna walizka - wieczór wspomnień seniorów” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” dla małych projektów, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Wartość projektu: 15 272,88 zł

 Dofinansowanie: 9 958,11 zł

Galeria
 do góry