Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek!

W związku z kolejnymi napływającymi informacjami
na temat sytuacji związanej z pandemią koronawirusa w Naszej Gminie pragnę poinformować, iż:

 1. Odnotowujemy mniej przypadków zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia – łącznie 104 od początku pandemii, za to kolejne ozdrowienia mieszkańców gminy Ozimek –
  łącznie już 24 osoby.
 2. Pracujemy wraz z dyrektorami nad otwarciem kilku oddziałów przedszkolnych, lecz na razie zainteresowanie rodziców posłaniem dzieci do placówek jest bardzo niewielkie - na poziomie 10% w przedszkolach oraz 13% w Żłobku Samorządowym.
 3. Od środy jest już otwarta biblioteka w Domu Kultury w Ozimku oraz jej filie na terenie Gminy.
 4. Od soboty wznawia działalność targowisko w Ozimku - oczywiście zgodnie z reżimem epidemiologicznym i zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Dlatego też bardzo proszę o zachowanie odpowiedzialności podczas wizyty na nim.
 5. Nie mamy sygnałów, aby którykolwiek z funkcjonujących w Gminie Ozimek dużych zakładów produkcyjnych w sposób znaczny ograniczył produkcję. Jesteśmy w stałym kontakcie z pracodawcami i na ten moment nikt nie planuje zwolnień grupowych – sytuacja dzięki ścisłej współpracy Urzędu z przedsiębiorcami jest obecnie stabilna.
 6. W tym tygodniu na otwartych obiektach trawiastych możliwe są zajęcia sportowe. W kolejnym tygodniu, po podjęciu decyzji odnośnie otwarcia kompleksu boisk „Orlik”
  w Ozimku będzie możliwe korzystanie z tego obiektu.
 7. Zaplanowane inwestycje drogowe oraz przetargi przebiegają terminowo.
 8. Placówka Poczty Polskiej w Ozimku oraz zdecydowana większość obiektów handlowych w Naszej Gminie funkcjonuje bez zakłóceń.
 9. Wszystkie usługi komunalne oraz utrzymanie terenów zielonych są realizowane zgodnie z planem - stale pracujemy nad estetyką terenów zielonych w Gminie Ozimek.

Jestem przekonany, że jest to oczekiwana porcja pozytywnych dla Państwa informacji. Dzięki zachowaniu przez Was wszystkich odpowiedzialności, jaką obserwujemy codziennie na terenie Naszej Gminy, relatywnie szybko wrócimy do normalności i pełni zdrowia, a co najważniejsze -
RAZEM pokonamy tę pandemię.

Burmistrz Ozimka

 /-/ Mirosław Wieszołek

 

 do góry