Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek!
W związku z obecną, trudną sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa oraz licznymi zapytaniami pragnę poinformować Państwa, iż:

1. Wzrosła ilość osób zakażonych koronawirusem w gminie do 91. Niestety z wielkim smutkiem muszę poinformować, że spośród nich 9 osób zmarło – wszyscy zmarli byli pacjentami Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku.

2. Wśród zmarłych był także 18-letni pacjent ZOL-u, który chorował na bardzo poważne choroby współistniejące, m.in. dziecięce porażenie mózgowe. Śmierć tak młodego człowieka zawsze wywołuje ogromny smutek. Łączę się w bólu z rodzinami wszystkich ofiar koronawirusa.

3. Jest również pozytywna informacja – w Gminie Ozimek stale przybywa osób, które wygrały walkę z tą straszną chorobą. Stanowi to ogromny zastrzyk optymizmu oraz nadziei dla Nas wszystkich na ten trudny czas.

4. Przypominam, iż ozimski Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej zapewnia wszystkim osobom przebywającym w kwarantannie domowej dostawy żywności, środków czystości oraz wszelką pomoc – nie tylko w sprawach codziennych, ale również psychologiczną.

5. W chwili obecnej nie ma nowych, dużych ognisk koronawirusa w gminie. Ostatnio notowane przypadki to najczęściej członkowie rodzin osób wcześniej zakażonych, którzy przebywali z nimi w kwarantannie domowej.

6. Gmina Ozimek przy ogromnym wsparciu Naszych OSP prowadzi kilka razy w tygodniu dezynfekcję miejsc, w których przebywa lub którymi przemieszcza się największa liczba mieszkańców.

7. Cieszę się ogromnie, iż z takim zainteresowaniem spotkała się akcja szycia i rozdawania maseczek mieszkańcom Gminy Ozimek. Na ten moment trafiło do Państwa już 15 tys. maseczek, co nie byłoby możliwe bez niesamowitej pomocy wielu z Was – krawcowych, współorganizatorów akcji, kurierów, pracowników Urzędu, czy sponsorów. Z tego miejsca przesyłam Wam wszystkim ogromne wyrazy wdzięczności, której nie oddadzą żadne słowa!

8. W dniu 27 kwietnia udało Nam się przeprowadzić sprawnie Sesję Rady Miejskiej, na której m.in. podjęto ważne uchwały dotyczące pomocy przedsiębiorcom, którym najbardziej spadły obroty, czy rozwiązania kwestii opłat za Żłobek Samorządowy w Ozimku.

9. Przypominam również, że Urząd Gminy i Miasta w Ozimku pracuje dla Państwa, a klienci przyjmowani są przez pracowników w jego przedsionku. Jednakże w celu sprawnego załatwienia danej sprawy proszę najpierw o kontakt e-mailowy lub telefoniczny z pracownikami urzędu. Szczegółowy wykaz numerów telefonu znajduje się na stronie internetowej Gminy Ozimek :
https://ozimek.pl/1-ugim-ozimek.html

Życzę Państwu dużo wytrwałości, spokoju i zdrowia w tym trudnym czasie. Jednocześnie po raz kolejny pragnę wyrazić przekonanie, iż wspólnymi, rozsądnymi zachowaniami sprawimy, że wkrótce będziemy mogli wszyscy funkcjonować tak jak wcześniej.

Burmistrz Ozimka

Mirosław Wieszołek

 do góry