OŚWIADCZENIE BURMISTRZA OZIMKA

            W związku z wczorajszą, nieoficjalną informacją w sprawie pierwszej osoby zakażonej koronawirusem w Naszej Gminie, pragnę wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek! Otrzymałem dziś oficjalne potwierdzenie o stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u jednej z mieszkanek Ozimka. Stan zdrowia Naszej mieszkanki jest dobry, przebywa ona na oddziale zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Z tego miejsca pragnę życzyć Pani jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia oraz przekazać wszelkie słowa wsparcia zarówno ode mnie, jak i pracowników Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku.  W związku z zaistniałą sytuacją, pragnę ponadto przypomnieć wszystkim mieszkańcom Naszej Gminy, iż nie wolno bagatelizować sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

Drodzy Państwo, pamiętajmy o higienie oraz zachowaniu odstępu od innych, pozostańmy w domach i wspólnie sprawmy, aby rozwój pandemii koronawirusa został zahamowany. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje, ale bądźmy odpowiedzialni także za innych, przede wszystkim osoby zagrożone oraz seniorów – w przypadku zarządzonej kwarantanny absolutnie nie opuszczajcie Państwo swoich miejsc zamieszkania! Wykorzystajmy wszyscy ten okres na aktywności, dla których w związku z zapracowaniem, do tej pory nie znajdowaliśmy czasu – spędzajmy go z najbliższymi, rozwijajmy swoje zainteresowania, przeczytajmy dawno odłożoną książkę.

W związku z dzisiejszą konferencją Prezesa Rady Ministrów przypominam także, iż został wprowadzony zakaz poruszania się w grupach większych niż dwuosobowe, co tylko powinno uzmysłowić Nam wszystkim w jak poważnej sytuacji znaleźliśmy się. Jestem przekonany, iż przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa oraz szeroko posuniętego rozsądku, uda Nam się pokonać tę straszną pandemię i wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Burmistrz Ozimka,

Mirosław Wieszołek

umig_ozimek
umig_ozimek
 do góry