Szanowni Państwo,

Drodzy mieszkańcy Gminy Ozimek,

w związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa oraz licznymi potwierdzonymi przypadkami zakażenia koronawirusem w naszej gminie, udało nam się w krótkim czasie zaopatrzyć w ponad piętnaście tysięcy maseczek ochronnych i komponentów do ich szycia.

Dziś rano odebrałem 500 sztuk maseczek z gminy partnerskiej Rymarov, z których część zostanie przekazana do Komisariatu Policji w Ozimku tak, aby nasi Policjanci podczas nadchodzącego weekendu zamiast mandatów za ich brak, mogli wręczać maseczki oraz udzielać pouczeń.

Ponadto jeszcze dziś zostanie dostarczonych 2000 sztuk zamówionych maseczek do sołectw. Jednocześnie informuję, że odebrano już pierwsze maseczki uszyte przez kilkanaście krawcowych, które zgłosiły się do Gminnego Zakładu Oświaty. Pani Ewa Gryska dostarczy około 200 maseczek od krawcowych wolontariuszek z miasta Ozimek, dla których Szkoła Podstawowa Nr 3 w Ozimku przygotowuje materiał.

Dodatkowo ustaliłem z proboszczem ks. Marianem Demarczykiem, że od dziś działa punkt dystrybucji maseczek w przedsionku kościoła parafialnego w Ozimku, również w centrach sołectw będą aktywne punkty odbioru: w sklepach spożywczych oraz u sołtysów. Maseczki od poniedziałku do piątku są dostępne w UGiM Ozimek oraz SP Nr 3 w Ozimku w godzinach otwarcia.

Sytuacja jest bardzo dynamiczna, a Gmina Ozimek dokona wszelkich starań, by zapewnić WSZYSTKIM mieszkańcom dostęp do maseczek.

W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców naszej gminy.

 

Burmistrz Ozimka

Mirosław Wieszołek

Galeria
 do góry