Specyfiką tutejszej ziemi jest gospodarność, życzliwość i tolerancja mieszkających tu od pokoleń Ślązaków, przywiązanych do tradycji i korzeni oraz przybyłych tu i zadomowionych mieszkańców z innych regionów Polski.

Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy z tymi, którzy chcą przystąpić do wspólnego dzieła tworzenia warunków atrakcyjnego zatrudnienia, godnego życia w czystym i przyjaznym środowisku.

Doceniając znaczenie promocji i informacji w rozwoju naszego miasta i gminy, pragniemy za pośrednictwem naszej strony internetowej zachęcić Państwa do odwiedzenia Ozimka i okolic, a na pewno do częstego odwiedzania naszej strony.
Serdeczne zaproszenie i pozdrowienie kierujemy do wszystkich przyjaciół obecnych i przyszłych. Tych, którzy opuścili strony rodzinne oraz mieszkańców z miast partnerskich Heinsberg, Rymarov, Prerov i Krompachy oraz zaprzyjaźnionego Schotten, przyjaciół z wielu miast Europy, z którymi więzy przyjaźni łączą naszą młodzież, naszych parafian i przedsiębiorców.

obszar miasta i gminy: 126,5 km2 (12 650 ha)
w tym miasto: 325 ha
 
ludność gminy (stan na dzień 08.09.2020 r.): 18 476  mieszkańców
w tym ludność miasta: 7 988  mieszkańców

 do góry