Drodzy Mieszkańcy Gminy Ozimek

 

Informuję, iż dzisiaj do 65 wzrosła liczba potwierdzonych przypadków wystąpienia koronawirusa na terenie Naszej Gminy.

Jednocześnie chciałbym sprecyzować mieszkańcom Gminy Ozimek, że zdecydowana większość tych przypadków została zdiagnozowana i zaliczona na ewakuowanym oddziale ZOL szpitala św. Rocha wśród pacjentów i personelu.

Szpital św. Rocha jak i Poczta Polska są podmiotami komercyjnymi i w żaden sposób nie podlegają Burmistrzowi Ozimka.

Ponieważ szpital jest bardzo ważną instytucją dla Ozimka i ościennych gmin - leczy pacjentów, opiekuje się chorymi, a ponadto jest ważnym pracodawcą, podejmujemy w tym trudnym czasie starania o wsparcie w najważniejszych potrzebach personelu i pacjentów EMC.

Jednocześnie mamy pojedyncze przypadki zakażenia, gdzie nastąpiła transmisja z zagranicy lub z ościennych gmin, osoby te czują się dobrze i pozostają w izolacji domowej.  

 

Najważniejszą wiadomością jest fakt, że wirus nie przedostał się masowo do przestrzeni publicznej Ozimka i sołectw naszej Gminy, do naszych lokalnych firm.

Jest to przede wszystkim zasługa Was -mieszkańców, ponieważ niezmiennie postępujecie bezpiecznie.

DZIĘKUJĘ za zdyscyplinowaną postawę, ale jednocześnie apeluję o dalszą dyscyplinę. Proszę noście maseczki ochronne, zachowujcie bezpieczny dystans od innych osób, często dezynfekujcie ręce.

Gmina zakupiła 5000 gotowych maseczek oraz 10 000 komponentów do produkcji maseczek, które szyją nasze krawcowe wolontariuszki oświatowe i sołeckie.

500 maseczek dostaliśmy od gminy partnerskiej z Rymarova oraz kolejne 500 od Pana Ireneusza Polaczka.

Jednocześnie nasze dzielne wolontariuszki szyją na bieżąco maseczki. Powstał cały system dystrybucji tych bezpłatnych maseczek w całej gminie.

Niestety musiałem podjąć decyzję o zamknięciu punktu dystrybucji w kościele w Ozimku, gdyż było wiele przypadków zabierania większej ilości maseczek oraz późniejszej ich odsprzedaży.

Ogromną pracę wykonuje Ośrodek Integracji i Pomocy Społecznej codziennie dbając o dostawy żywności, środków higienicznych dla osób objętych kwarantanną domową.

Nasze jednostki OSP co kilka dni przeprowadzają dezynfekcję ważnych miejsc użyteczności publicznej. Policja z Komisariatu w Ozimku codziennie weryfikuje osoby przebywające na kwarantannie.  

Jednocześnie Sanepid na terenie Naszej Gminy wykonuje nowe testy na obecność koronawirusa. Mam nadzieję, iż wyniki nowych testów będą ujemne (negatywne), dzięki czemu szybciej powrócimy do normalnego funkcjonowania.

Wspólnymi siłami pokonamy zagrożenie występowania COVID19!

 

 

Z wyrazami szacunku

Andrzej Brzezina

 

Zastępca Burmistrza Ozimka

Korona_wykrzyknik
Korona_wykrzyknik
 do góry