Aktualności

OSP Pustków: X Jubileuszowe Międzynarodowe Maltańsko-Strażackie Manewry Ratownicze

fot. OSP
fot. OSP

W dniach od 20 do 22 września 2019 r. Tresna i jej okolice były jednym z najbezpieczniejszych miejsc Podbeskidzia, a wszystko to za przyczyną odbywających się tam X Jubileuszowych Międzynarodowych Maltańsko - Strażackich Manewrów Ratowniczych, w których dzięki wygranej w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Fundację Orlen DAR SERCA - OSP Pustków mogło uczestniczyć.

Nasi strażacy: druhna Agnieszka Bronder, druhna Jolanta Polak, druhna Katarzyna Szczemirska oraz druh Andrzej Frasek, musieli zmierzyć się z 10 zadaniami - w tym 3 zadania nocne i 7 dziennych. Zadania podzielone były kolejno na ratowniczo - medyczne, sprawnościowe i teoretyczne. Manewry usytuowane były w gminach Czernichów zaczynając od Tresnej, poprzez Porąbkę kończąc na kęckim rynku, wszystkie w okolicy pięknego jeziora Żywieckiego.

W zdarzeniach była brana pod uwagę umiejętność udzielania pomocy poszkodowanym urazowym, prawidłowe prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zebranie wywiadu chorobowego oraz wsparcie psychiczne – czyli to wszystko, z czym na co dzień powinien się zmierzyć strażak – ratownik podczas różnych zdarzeń. Scenki przygotowane były bardzo precyzyjnie i oddawały realistyczne zdarzenia, które mogą spotkać każdego z nas. Wróciliśmy z manewrów bardzo zmęczeni i niewyspani, jednakże szczęśliwi i z wielkim bagażem doświadczenia. Na pewno wszystko wykorzystamy w naszej dalszej służbie wypełniając motto „Bogu na chwałę, Ludziom na ratunek”!

OSP Pustków

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-06-05 14:22
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 221 286