Aktualności

Szczedrzyk: Rewitalizacja centrum i remonty dróg

fot. MW

Rewitalizacja centrum Szczedrzyka, zagospodarowanie odpadów komunalnych oraz planowane inwestycje drogowe to tematy, które dominowały podczas zebrania wiejskiego w Szczedrzyku, które miało miejsce 11 kwietnia br. w świetlicy wiejskiej.

W zebraniu uczestniczyli także burmistrz Ozimka Jan Labus, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ozimku Aldona Koczur, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Ozimku Marek Elis oraz radny powiatowy Antoni Gryc, których przywitał sołtys Mirosław Wieszołek.

Burmistrz na wstępie poinformował o najważniejszych inwestycjach w gminie, do których należy także rewitalizacja centrum Szczedrzyka. Inwestycja będzie kosztować prawie 700 tyś. złotych. Dzięki temu przedsięwzięciu, które jest dofinansowane z PROW na lata 2014-2020, sołectwo zmieni się nie do poznania. Dodał, że już wyłoniono wykonawcę, a prace powinny ruszyć niezwłocznie. Ponadto rozmawiano o inwestycjach drogowych i zagospodarowaniu odpadów komunalnych.

Tak jak na innych zebraniach ostatnim punktem było wystąpienie dot. programu rządowego „Czyste powietrze”. Wcześniej przedstawiciele władz gminnych i powiatowych wskazali na programy dot. dofinansowania przy wymianie pieców, realizowane przez te dwie jednostki samorządu terytorialnego.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-08-21 13:44
  • |
  • Licznik odwiedzin: 52 772 449