Premiera spektaklu "Fortynbras się upił"

start wydarzenia: 22 / 01 / 2022  |  koniec: 22 / 01 / 2022

Zapraszamy serdecznie na premierowy spektakl teatru Fieter, który pokazany zostanie 22 stycznia o godzinie 18.00 na sali widowiskowej Domu Kultury w Ozimku.


Groteskowy dramat Janusza Głowackiego to Hamlet czytany na opak, historia równoległa, dziejąca się na norweskim dworze, w której Hamlet i Polonius zgraja epizody zaś o Gertrudzie i Klaudiuszu tylko się wspomina. To również – a może przede wszystkim – bogata w żarty satyra polityczna i niesłabnąca aluzja polityczna skierowana ostrzem w kierunku totalitaryzmów. Poza wszystkim jest to historia specyficznie polska, za kołnierz się w niej nie wylewa zaś ostentacyjny alkoholizm Fortynbrasa staje się jego główną bronią i ochronnym pancerzem.

Przedstawienie wykonane zostało w lalkach, wykorzystujemy w nim również scenę zrealizowana w formule teatru kamishibai. Jest to więc w pewnym sensie powrót teatru do swych lalkowych korzeni, a przy okazji dodatkowe wyzwanie związane z nabywaniem nowych umiejętności. Mamy nadzieję, że ta formuła zaciekawi Widza, dostarczy mu świeżych reakcji i odczuć. Wierzymy bowiem, iż trud wniesiony w realizację przełozy się na satysfakcję odbiorcy.

Scenografia, scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik.

Lalki (projekt i wykonanie): Robert Konowalik, Monika Heflik, Magda Kunysz, Justyna Mehl.

Stroje i elementy scenografii: Szymon Początek.

Skrzynie: Norbert Halupczok.

Obsada (głosy i animacja): Monika Heflik, Magda Kunysz, Justyna Mehl, Robert Konowalik.

Nagrania i montaż audio: Robert Konowalik.

Światło, obsługa techniczna: Szymon Początek.

Plansze teatru kamishibai oraz plakaty: Robert Konowalik.

 

Bilety wstępu w cenie 10 złotych sa do nabycia w księgowości domu kultury.

 do góry