Sołtys wraz z Radą Sołecką Krasiejowa, radnym Piotrem Szubertem i zapraszanymi gośćmi, odbyli w ubiegłym roku 14 posiedzeń, na których omawiano problemy sołectwa i wnioski mieszkańców. Odbyły się dwa zebrania wiejskie – w kwietniu sprawozdawczo-wyborcze, a we wrześniu w sprawie ustalenia funduszu sołeckiego. Inwestycje, to utwardzenie nawierzchni ul. Niwki, remont skrzydła starej szkoły jego adaptacja na bibliotekę i wystawę historyczną, przebudowa drogi wojewódzkiej  i budowa ronda, oświetlenie boiska KS Krasiejów i modernizacja boiska przy Szkole Podstawowej.

Roczne sprawozdanie z działalności złożył sołtys Kazimierz Tarsa na zebraniu wiejskim odbytym 27 marca, dziękując za współpracę organizacjom działającym na terenie wsi: OSP, DFK, KS Krasiejów, Caritas, Stowarzyszeniu Miłośników Krasiejowa i innym, burmistrzowi i pracownikom UGiM oraz mieszkańcom za życzliwe i krytyczne uwagi. Jarosław Bul poinformował o zasadach przyłączania posesji do sieci światłowodowej, budowanej na terenie gminy ze środków unijnych przez grupę MULTIPLAY. Wykonanie naziemnego przyłącza jest bezpłatne i niezobowiązujące, to znaczy – decyzję o skorzystaniu z usług tego operatora będzie można podjąć w późniejszym terminie. Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudziła propozycja gazyfikacji Krasiejowa, przedstawiona przez Mieczysława Ornocha. PGNiG jest gotowe rozważyć opłacalność budowy gazociągu i wpisanie go do budżetu na lata 2015-2016, jeżeli chęć przyłączenia do sieci wyrazi około połowa mieszkańców. Członkowie Rady Sołeckiej będą odwiedzać wszystkie domostwa z deklaracjami, które na obecnym etapie są rodzajem sondażu i nie będą zobowiązywały do późniejszego podpisania umowy.

Burmistrz Ozimka Marek Korniak zaprezentował zrealizowane na terenie gminy, w tym również w Krasiejowie inwestycje oraz poinformował o planach na najbliższy okres. Swoją wypowiedź uzupełnił prezentacją obrazującą efekty oraz wysokość nakładów poniesionych na realizację poszczególnych zadań z programów unijnych oraz z budżetu gminy. W dyskusji mieszkańcy poruszali sprawy im najbliższe: kanalizacji ul. Szkolnej, remontów dróg (m.in. ul. Brzeziny), bezpieczeństwa drogowego, czyszczenia rowów itp. Poza burmistrzem, na zadane pytania odpowiadali również: prezes Spółki Wodnej Jan Grabowski i przewodniczący Rady Sołeckiej Krzysztof Koźlik. Dzielnicowy, asp. Sebastian Pawlak przypomniał mieszkańcom o obowiązku oznakowanie swoich posesji oraz mówił o sprawie bezpańsko biegających psów. Za wypuszczanie psa bez opieki grozi właścicielowi mandat w wysokości 250 zł.   

Tekst oraz zdjęcia: Janusz Dziuban (WO)

fot. J. Dziuban
fot. J. Dziuban
Galeria
 do góry