XXVIII spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Ozimka odbyły się w niedzielę 9 czerwca na łowisku specjalnym w Poliwodzie. Wzięło w nich udział 42 wędkarzy z trzech kół PZW działających w naszej gminie: Ozimek, Szczedrzyk i Jedlice oraz 4-osobowa drużyna z partnerskiego Rymarzowa w Czechach.

Po zakończonych połowach, zważeniu przez komisję sędziowską złowionych ryb oraz poczęstunku, odbyła się uroczystość wręczenia statuetek przez Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka. Otrzymała ją jedyna wędkująca tego dnia kobieta Magdalena Osada (Koło Ozimek), zwycięzcy wśród mężczyzn: 1. Rafał Skrzypczak (Ozimek), 2. Grzegorz Szuba (Ozimek) 3. Łukasz Jantos (Jedlice) oraz zawodnicy z miejsc 4-6: Piotr Sik (Ozimek), Krzysztof Pałka (Jedlice) i Antoni Blomkowski (Jedlice). Wędkarze, którzy zajęli w zawodach czołowe miejsca, otrzymali również nagrody rzeczowe.

Prezes Okręgu PZW Opole Wiesław Miś wręczył także upominki wędkarzom z Czech. Drużynową klasyfikację zawodów wygrało Koło PZW Małapanew Ozimek przed Jedlicami, Szczedrzykiem i Rymarzowem. Również zwycięska drużyna została nagrodzona statuetką.