We wrześniu br. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz Adrian Golletz – właściciel firmy A.D.I Adrian Golletz, podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa remizy OSP w Krasiejowie”. Wartość inwestycji to 439 052,49 zł. Prace zostały już zakończone.

Przedmiotem zamówienia była przebudowa remizy OSP w Krasiejowie – przebudowa więźby dachowej i pokrycia dachu. W ramach robót wykonano m.in. częściową rozbiórkę istniejącego stropodachu, rynien i rur spustowych. Nastąpiło również wykonanie ścian i zamurowanie otworów w ścianach, kominów systemowych, przemurowanie istniejących kominów i wieńca monolitycznego.

W kolejnym etapie wykonano więźbę dachową z tarcicy nasyconej (drewno zabezpieczone ppoż. i przeciwgrzybicznie) i ułożono ekran zabezpieczający z folii. Dach został wykonany z dachówki ceramicznej, a finalnie zamontowano nowe rynny i rury spustowe.

Inwestycja zakresem obejmowała budowę dachu na istniejącym budynku oraz na nowej części – jest to kolejny etap modernizacji remizy OSP Krasiejów, który podniesie poziom gotowości bojowej jednostki, a finalnie przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Ozimek.

Już w latach 2021-2022 wykonano projekt, fundamenty i wylewkę płyty betonowej za ok. 60 tysięcy złotych, a następnym etapie wymurowano ściany zewnętrzne za 30 tysięcy złotych.

Łącznie zainwestowano w latach 2021-2023 w rozbudowę i modernizację budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarowej w Krasiejowie prawie 530 tysięcy złotych.

Wszystkie etapy modernizacji i rozbudowy kosztowały w latach 2021-2023 łącznie ok. 560 tys. złotych.
Wszystkie etapy modernizacji i rozbudowy kosztowały w latach 2021-2023 łącznie ok. 560 tys. złotych.
Galeria
 do góry