W sobotnie popołudnie dnia 11 listopada do Krasiejowa zawitał Święty Marcin. Spotkanie rozpoczęło się w kościele od krótkiego nabożeństwa, które poprowadził ks. Józef Gorka. Następnie orszak ze Św. Marcinem na czele i parafianami udał się na plac przy budynku straży pożarnej, na którym płonęło rozpalone przez strażaków duże ognisko. Zebranym zostały przedstawione epizody z życia świętego, który znany jest ze swej dobroci i szlachetności. W role bohaterów legendy wcielili się Piotr Patola i Marcin Dreja.

Po zapoznaniu się z historią biskupa z Tours uczestnicy zostali zaproszeni przez członkinie Parafialnego Zespołu Caritas do poczęstunku, na który składał się nieodzowny atrybut święta, czyli rogal marciński, pyszny żurek, gorące napoje do wyboru i kromki chleba ze smalcem. Następnie pani Ewa Kotysz - animatorka, zaprosiła wszystkie dzieci do radosnych zabaw zręcznościowych.

Zaplanowała m.in. wyścigi z gąskami, bieg w tunelu i pod tęczą, dmuchanie balonów, pląsy z kolorową chustą animacyjną oraz wspólne śpiewanie. Dzieci zostały zaproszone do konkursu wiedzy o losach Świętego Marcina, w którym wykazały się świetną znajomością jego życiorysu.

Za udział w różnych dyscyplinach były częstowane cukierkami z dużego wiklinowego kosza. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas dziękują sponsorom wydarzenia:

Państwu Polaczkom - właścicielom piekarni Tradycyjnie Robione" za smaczne, świeżo upieczone w tym dniu rogale, Państwu Materne i Loch z Niemiec, Rafałowi Mendel za udostępnienie sprzętów, strażakom z OSP Krasiejów za przygotowanie ogniska i czuwaniem nad bezpieczeństwem zebranych, pani Katarzynie Klitza za przyprowadzenia konia ze swej stajni oraz wykonawcom przedstawienia. My dziękujemy pani Ewie za radosne animacje z dziećmi, przybyłym mieszkańcom oraz Zespołowi Caritas za pielęgnowanie od lat miłej tradycji, przygotowanie pysznego poczęstunku i organizację spotkania.

 

Sylwia Widawska

Galeria
 do góry