W piątkowy wieczór 15 września, po raz pierwszy w historii Krasiejowa, na zaproszenie tutejszego koła DFK zagościło w naszej wiosce plenerowe kino. Projekt w ramach „DNI KINA NIEMIECKIEGO W WOJEWÓDZTWIE OPOLSKIM” spodobał się zarówno młodszej widowni, która poznała historię małej bohaterki w filmie „Fritzi. Przyjaźń bez granic”, jak również dorosłym, którym wyświetlono czarną komedię „Jedenaste. Znaj sąsiada swego”.

Obydwa seanse, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią można było obejrzeć na leżakach lub pufach, pod kocami, a gwieździsta noc i obficie przez Zarząd oraz członkinie DFK zaopatrzony bufet umiliły atmosferę.

Przy tej okazji chciałabym w imieniu Zarządu DFK podziękować wszystkim obecnym osobom, które pomogły w organizacji tego spotkania w jakikolwiek sposób. Dziękujemy również wspaniałej ekipie, która już w czwartkowy wieczór zebrała się pod starą szkołą, aby posprzątać cały plac. Zostały przycięte drzewa i krzaki, wyniesione wszystkie śmieci, włącznie z tymi, które zostały wrzucone za siatkę ogrodzeniową. Prace umilał śmiech biegających wśród nas dzieci, co zawsze motywuje do kolejnych akcji. Dziękujemy za wszystko! Jesteście naprawdę wspaniali!

Jolanta Podkowa

Galeria
 do góry