W roku 2020 zaproszono do dialogu przedsiębiorców z Gminy Ozimek organizując I Ozimskie Forum Gospodarcze. Przez kolejne lata prezentowaliśmy korzyści i ryzyka przedsiębiorczości na terenie naszej gminy, ponadto przedsiębiorcy poznali możliwości wsparcia OCRG oraz rolę Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jako szansę na rozwój przedsiębiorczości.

W tym roku IV Ozimskie Forum Gospodarcze przybrało rozmiar FORUM LOKALNEGO BIZNESU o randze i zasięgu powiatowym.

Organizatorem wydarzenia była Nowa Trybuna Opolska, a Gmina Ozimek była gospodarzeniem tego prestiżowego biznesowego spotkania. Uczestniczyli przedsiębiorcy z gminy i całego powiatu opolskiego, radni miejscy i uczniowie Zespołu Szkół w Ozimku.

Podczas wydarzenia na scenie Domu Kultury w Ozimku zaprezentowały się najważniejsze instytucje wspierające rozwój biznesu w naszym kraju. Jako pierwszy wystąpił Leszek Kołodziejczyk - ekspert Departamentu Komunikacji, Partnerstwa i Promocji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, strategicznego partnera Forum. W swoim wystąpieniu podpowiedział zgromadzonym, w jaki sposób postawić pierwszy krok na zagranicznych rynkach.

Następnie Beata Rzemyszkiewicz - Wicedyrektor Departamentu Sprzedaży i Rozwoju Biznesu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”, opowiedziała o korzyściach wynikających ze współpracy z WSSE „INVEST-PARK” oraz wsparciu inwestycji prywatnych w województwie opolskim.

W kolejnym ciekawym punkcie programu wypowiedzieli się Adam Aniszewki Dyrektor Centrum Obsługi Przedsiębiorców w Opolu oraz Agnieszka Snarska – Kierownik Projektu z Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Przedstawili usługi dla biznesu proponowane przez ARP S.A., kompleksową strategię wsparcia przedsiębiorstw oraz nowe narzędzie – BiznesPortal.pl, które pozwala wyszukać spersonalizowane oferty wsparcia przedsiębiorców bazując na profilu działalności danej firmy.

Po nich wystąpił Piotr Jucha, który od 30 lat związany jest z globalną firmą McDonald’s. Obecne franczyzobiorca kilku restauracji, w tym w lokalizacji Schodnia w Gminie Ozimek. Przedsiębiorca opowiedział w jaki sposób zbudować zmotywowany i efektywny zespół pracowników oraz dlaczego wybrał właśnie Gminę Ozimek na rozszerzenie jego biznesu.

Na zakończenie o propozycjach i perspektywach rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Ozimek mówił Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek. Przedstawił atrakcyjność biznesową gminy oraz najważniejsze działania tworzące dobry klimat dla biznesu w Ozimku.

Zaznaczył, że budowa dobrych wzajemnych relacji z przedsiębiorcami jest fundamentem dla rozwoju gospodarczego Gminy Ozimek, który przekłada się na poprawę jakości życia naszych mieszkańców.

Po wystąpieniach zaproszono wszystkich do rozmów panelowych, podczas których można było bezpośrednio porozmawiać o potrzebach danych przedsiębiorstw oraz planach rozwoju.

Zaproszenie do udziału w forum przyjęli przedsiębiorcy z Gminy Ozimek i Powiatu Opolskiego. Wśród obecnych instytucji wspierających biznes byli również przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Powiatu Opolskiego oraz Politechniki Opolskiej.

Partnerami forum byli również Volvo Car Wrocław-Bielany Autoryzowany Dealer Volvo oraz Salon Toyota Szic Opole jedyny autoryzowany dealer marki Toyota, którego ofertę samochodową można było zobaczyć na miejscu.

Galeria
 do góry