Gmina Ozimek otrzymała dofinansowanie z „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” na zadania pn. „Modernizacja przejścia dla pieszych na drodze powiatowej 1771 O – poprawa bezpieczeństwa w drodze do szkoły i szpitala” oraz „Modernizacja przejścia dla pieszych na drodze powiatowej 1771 O – poprawa bezpieczeństwa w drodze do szkoły i na zajęcia sportowe”.

W dniu 13 września 2023 roku Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz Łukasz Michalski właściciel firmy SAFEPASS Sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla podpisali dwie umowy na realizację wyżej wymienionych zadań.

Wartość pierwszej inwestycji to 89 981,88 zł, a wartość drugiej to 91 742,01 zł. Łączna wartość obu inwestycji to 181 723,89 zł.

Zakres prac inwestycyjnych obejmuje modernizację dwóch przejść dla pieszych poprzez: doświetlenie, oznakowanie poziome (w postaci odnowienia - malowania pasów farbą chemoutwardzalną, wykonanie dodatkowego oznakowania poziomego w postaci piktogramu znaku „Uwaga przejście dla pieszych”), oznakowanie pionowe (wymiana oznakowania na bardziej widoczne na tle fluorescencyjnym), zastosowanie dodatkowego systemu ostrzegawczego, który emitując światło pulsujące w kolorze żółtym bądź czerwonym ostrzegać będzie kierowcę o pieszym zbliżającym się do przejścia.

Oba wnioski zostały wzbogacone o działania edukacyjno-profilaktyczne we współpracy z partnerami projektu, które mają na celu podniesienie poziomu wiedzy u najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Galeria
 do góry