Dnia 9 września 2023 r. odbyła się kolejna odsłona Festynu Rodzinnego w Nowej Schodni. Od trzech lat to wydarzenie odbywa się w familijnej atmosferze i przyciąga nie tylko społeczność lokalną, a również gości z całej gminy. W programie było sportowo i muzycznie, a przede wszystkim dla rodzin i dzieci. Organizatorem było Stowarzyszenie Nasza Nowa Schodnia.

Impreza rozpoczęła się od występów uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ozimku, która była obok DFK Nowa Schodnia jednym ze współorganizatorów festynu.

Przywitania gości, wśród których byli m.in. Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, Wicestarosta Opolski Leonarda Płoszaj, radny powiatowy Antoni Gryc i dyrektor SP2 Wiesław Miś – dokonał Grzegorz Filipek – prezes Stowarzyszenia Nasza Nowa Schodnia.

Następnie impreza przybrała trochę sportowego charakteru i na boisku szkolnym w meczu towarzyskim najpierw zmierzyli się Dzieci i Rodzice, a po nich Drużyna Marszałka Województwa Opolskiego zagrała sparing z reprezentacją Stowarzyszenia Nasza Nowa Schodnia – był to już III mecz przyjaźni.

W kolejnym punkcie programu artystycznego na scenie zaprezentowały się utalentowane wokalistki Zespołu Dziecięcego Akces. Po nich wystąpiła gwiazda wieczoru – Krzysztof Respondek, znany z Kabaretu RAK. Zachwyconej widowni zaprezentował skecze, monologi i świetne piosenki. Na zakończenie czekała zabawa taneczna z zespołem SunRise.

Galeria
 do góry