Trzeci dzień Święta Mostu i Żeliwa, a zarazem świętowania 25-lecia obrony Opolszczyzny przed likwidacją, upłynął w festynowej atmosferze, a niedzielnemu wypoczynkowi towarzyszyła piękna pogoda.

Przez całe popołudnie na placu przed Muzeum Hutnictwa mieszkańcy korzystali z przygotowanych przez organizatorów atrakcji. Były stoiska z wydawnictwami historycznymi Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi oraz domowym ciastem i kawą, malowanie buziek dzieciom, a przede wszystkim sceniczne występy.

Prezentowali się młodzi soliści Domu Kultury w Ozimku, z recitalem wystąpiła Mirosława Drozd-Duda, po niej koncertował Bartek Wojnar i zespół Excess, a wieczorem na scenie zaprezentowała się grupa rockowa TWA. Wielu chętnych mieszkańców i gości, którzy odwiedzili w ten weekend Ozimek, zwiedziło ekspozycję stałą Muzeum Hutnictwa oraz wystawę sztuki afrykańskiej.

Piątkowe uroczystości i dwa festynowe dni upłynęły wszystkim w dobrym nastroju i tylko armatnie salwy przypominały o tym, że mamy oręż zbrojny i nie zawahamy się go użyć, jeśli komuś ponownie przyszedłby do głowy pomysł likwidacji naszego województwa. Patronem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi był Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek, a była ona współfinansowana ze Środków Samorządu Województwa Opolskiego.

Galeria
 do góry