Po zakończonych żniwach przyszedł czas dożynek, obchodzonych we wszystkich parafiach oraz sołectwach naszej gminy. W niedzielę 3 września za tegoroczne plony dziękowali parafianie z Dylak i Biestrzynnika. O godzinie 10.30 w kościele parafialnym w Dylakach odprawiona została uroczysta msza święta dziękczynna, w której uczestniczyły delegacje obydwu wsi z koronami żniwnymi.

W Dylakach świętowanie rozpoczęto już w sobotę zabawą dożynkową z zespołem Logo, jaka odbyła się pod namiotem ustawionym przed budynkiem świetlicy wiejskiej i  trwała do późnej nocy. Niedzielny festyn dożynkowy rozpoczął się od przywitania mieszkańców i gości przez sołtys Barbarę Starzycką, która odczytała również list z podziękowaniami oraz przekazała pozdrowienia dla mieszkańców od Wicestarosty Opolskiego Leonardy Płoszaj. Gminę Ozimek reprezentował na tej uroczystości zastępca burmistrza Andrzej Brzezina, który podziękował rolnikom za zebrane plony, a wraz ze starostami dożynek: Edytą Jończyk i Krystianem Niedzielę pokroił bochen dożynkowego chleba i obdzielił nim wszystkich uczestników uroczystości.

Podczas dożynkowego festynu, odbywającego się przy poczęstunku kołaczem i kawą, występował zespół dziecięcy „Akces”, taniec orientalny prezentowały członkinie zespołu „Kaszmir”, a gwiazdą festynu był Janusz Żyłka z córką Dominiką, którzy dali godzinny, gorąco oklaskiwany koncert. Dożynkowa biesiada zorganizowana przez sołtysa i Radę Sołecką Dylak ze środków Funduszu Sołeckiego trwała do późnego wieczora. Zabawie i odpoczynkowi na świeżym powietrzu, w gronie współmieszkańców, sprzyjała także pogoda.

Galeria
 do góry