Sportowe Zakończenie Wakacji w Krasiejowie miało miejsce w dniach 2-3 września 2023 r. na stadionie KS Krasiejów.

W sobotę rozpoczęliśmy meczem KS Rajfel Krasiejów z KS Unia Kolonowskie, który zakończył się efektownym zwycięstwem naszej drużyny 8:3. Po meczu odbył się konkurs rzutów karnych, w którym najlepsi okazali się: w kategorii U-12 - Marcel Mróz, w kategorii OPEN - Dawid Konieczko. Pierwszy dzień zakończyła zabawa z DJ Mats-Music.

Niedziela rozpoczęła się rozgrywkami na boisku dla dzieci oraz występem duetu Zespołu dziecięcego „Akces” mieszkanek Krasiejowa oraz Krzyżowej Doliny - Leny Bryja oraz Leny Mannsfeld.

W trakcie festynu dzieci mogły skorzystać z malowania buziek, tatuaży, dmuchańców, postrzelać z łuku, skorzystać z kul Bumper Balls. Odbyły się także zabawy z animatorem.

Dzięki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasiejowie każdy mógł zobaczyć wóz strażacki z bliska, poznać pracę strażaków oraz postrzelać wodą do kaczek. W trakcie festynu odbyły się także biegi dla dzieci (i nie tylko) z nagrodami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także licytacja koszulek KS Krasiejów, KPR Gwardia Opole, Dreman Futsal Opole Komprachcice, OKS Odra Opole S.A., Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Górnik Zabrze S.A. oraz występ Jerzego Kaufmanna wraz z Mają Czupala.

Całość organizatorzy spięli „klamrą” czyli meczem rezerw naszego klubu z rezerwami Unia Kolonowskie, który zakończył się kolejnym zwycięstwem naszej drużyny 4:2.

W przerwie meczu odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia placu zabaw, którego dokonał Mirosław Wieszołek - Burmistrz Ozimka. Środki na plac zabaw pozyskano dzięki Stowarzyszeniu LGD „Kraina Dinozaurów”. KS Rajfel Krasiejów zaprasza wszystkich na plac zabaw nie tylko w trakcie meczów, ale także w każdej możliwej chwili. Plac zabaw jest dostępny całodobowo.

Wszystkie te atrakcje dla dzieci były bezpłatne, a było to możliwe dzięki partnerom festynu oraz KS Rajfel Krasiejów.

„Cieszymy się, że festyn cieszył się ogromnym zainteresowaniem, bo wszystkie inicjatywy, które robimy, robimy z myślą o mieszkańcach Krasiejowa oraz Gminy Ozimek i okolic” – mówią organizatorzy imprezy.

Galeria
 do góry