W dniu 6 września 2023 roku Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek oraz Adrian Golletz – właściciel firmy A.D.I Adrian Golletz, podpisali umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa remizy OSP w Krasiejowie”. Wartość inwestycji to 439 052,49 zł.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa remizy OSP w Krasiejowie – przebudowa więźby dachowej i pokrycia dachu. W ramach robót zostanie wykonana m.in. częściowa rozbiórka istniejącego stropodachu, rynien i rur spustowych. Nastąpi również wykonanie ścian i zamurowanie otworów w ścianach, kominów systemowych, przemurowanie istniejących kominów, wieńca monolitycznego. Zostanie wykonana więźba dachową z tarcicy nasyconej (drewno zabezpieczone ppoż. i przeciwgrzybicznie) i ułoży ekran zabezpieczający z folii. Dach zostanie wykonany z dachówki ceramicznej oraz zostaną zamontowane nowe rynny i rury spustowe.

Inwestycja zakresem obejmuje budowę dachu na istniejącym budynku oraz na nowej części – jest to kolejny etap modernizacji remizy OSP Krasiejów, który podniesie poziom gotowości bojowej jednostki, a finalnie przełoży się na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Gminy Ozimek.

Galeria
 do góry