Szanowni Państwo!

Gmina Ozimek otrzymała informację o pozytywnie zaopiniowanym wniosku o dofinansowanie zadania inwestycyjnego. Planowany całkowity koszt tej inwestycji to 3 204 925 zł, z czego przyznane dofinansowanie wyniesie 2 243 447 zł.

Program Olimpia – to program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich. I jest realizowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki

Przy Publicznej Szkole Podstawowej w Dylakach w 2024 roku powstanie boisko o nawierzchni poliuretanowej wraz z zadaszeniem łukowym o stałej konstrukcji metalowej oraz zapleczem szatniowo-socjalnym.

Powstanie hala o wymiarach 30x60 m, z boiskiem wielofunkcyjnym o nawierzchni poliuretanowej z polem gry 20x40 m. Obiekt zostanie połączony ze szkołą łącznikiem. Hala będzie wyposażona w mobilną scenę oraz czterostanowiskową mobilną strzelnicę laserową.

- „Po wielu latach oczekiwań dzieci i rodziców z miejscowości Dylaki i Biestrzynnik szkoła w Dylakach doczeka się wreszcie pełnowymiarowej hali. Ta inwestycja podniesie funkcjonalność tej placówki oświatowej. Ponadto będzie dobrze służyć wszystkim mieszkańcom tych miejscowości” - dodaje Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.„To nasz wspólny sukces i dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w realizację tej inwestycji.

Galeria
 do góry