PagóRace 2023 za nami. Ta impreza biegowa szuka sobie równych. Niepowtarzalny klimat ozimskich pagórów ponownie przyciągnął pasjonatów ekstremalnego biegania z całej Polski.

Organizatorem imprezy sportowej, która odbyła się w niedzielę 16 kwietnia, było Stowarzyszenie „Biegamy Pomagamy”. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Ozimka Mirosław Wieszołek.

W tym roku rywalizowano na 2 dystansach – PAGÓR CLASSIC – 11 KM oraz PAGÓR – 21 KM. W sumie wystartowało ok. 150 biegaczy, którzy sprawdzali się na tej niezwykle wymagającej trasie.

W klasycznej wersji na 11 km najszybszym okazał się mieszkaniec Ozimka Daniel Kokot, który pokonał dystans w 41 minut i 17 sekund, drugie miejsce zajął Kamil Czupała z Niwek z czasem 44 min i 30 sek., a trzecie Paweł Kampa z Tarnowa Opolskiego, który zakończył bieg po 46 min i 36 sek. W top 10 znaleźli się jeszcze inni mieszkańcy Gminy Ozimek – 4 m. - Szymon Łysiak (0:47:14), 6 m. - Maciej Bachłaj (0:47:28) i 8 m. Mariusz Podgórny (0:51:33). Najszybszą kobietą na dystansie na 11 km była Małgorzata Mierzejewska z Mysłowic z czasem 0:57:19, natomiast z Gminy Ozimek Joanna Szyszka (1:00:50).

Dystans 21 km najszybciej pokonał Piotr Błyszczek z Sosnowca z czasem 1:29:34, drugim był Krzysztof Olas z Komprachcic 1:32:17, a trzecim Daniel Malczewski z Opola - 1:33:12. W pierwszej dwudziestce znalazło się 5 biegaczy z Ozimka. Marek Ochota (1:34:27) zajął 4 miejsce, 13 m. Przemysław Oblicki (1:54:03), 14 m. Marcin Nowak (1:54:06) 15 m. Krzysztof Nalepa (1:54:51). Na 18. miejscu usytuowała się Katarzyna Nowak (1:58:54), która była najszybszą kobietą w tej kategorii.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tego wydarzenia m.in., Szkole Podstawowej nr 3 w Ozimku, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Ozimku oraz OSP Schodnia.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy przyjęli wyzwanie „Ozimskich Pagórów”. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie internetowej www.time-sport.pl.