Pierwszy w tym roku turniej Grand Prix Opolskiego Związku Skata rozegrano 22 stycznia w Gospodzie „U Mazura” w Antoniowie. Wzięło w nim udział 84 graczy reprezentujących 16 klubów/sekcji skatowych zrzeszonych w OZS (76 zawodników, w tym 1 kobieta) oraz gościnnie z Bytomia (3), Kalet (1), Gliwic-Łabęd (1), Złotowa (1) i 2 niezrzeszonych – z Nowej Schodni i Szczedrzyka. O ile skat cieszy się popularnością wśród starszego pokolenia, to brakuje dopływu młodzieży, a graczy ubywa w naturalny sposób, więc minutą ciszy uczczono tych, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku.

Turniej rozegrano w trzech rundach po 36 rozdań, wyłaniając zwycięzców poszczególnych rund i całych zawodów. Zwycięzcą został Witold Kukuła – Ternkom Łabędy, drugie miejsce zajął Jerzy Kiciński – Nitron Krupski Młyn, a trzecie Andrzej Pijanka – Victoria Tranzyt Chróścice. Najlepszym zawodnikiem z gminy Ozimek był Jan Nowak z Biestrzynnika, który w ogólnej klasyfikacji turnieju zajął 23. miejsce. Puchary ufundowane przez burmistrza Ozimka – honorowego patrona turnieju, wręczał zastępca burmistrza Andrzej Brzezina z prezesem Opolskiego Związku Skata Pawłem Kiszką. Sponsorami nagród i upominków dla najlepszych zawodników byli również: LGD „Kraina Dinozaurów”, firma Tranzyt Opole – Jan Nowak oraz Instalatorstwo Elektryczne Hubert Loch ze Szczedrzyka. 

Styczniowy turniej w Antoniowie był pierwszym z planowanego cyklu siedmiu, które wyłonią zwycięzców Grand Prix Opolskiego Związku Skata za 2023 rok.

Janusz Dziuban

Na zdjęciu zwycięzcy turnieju
Na zdjęciu zwycięzcy turnieju
Galeria
 do góry