Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Schodni odbył się 3 grudnia 2022 r. przy kościele parafialnym. Wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie Razem Dla Schodni, które od tego roku działa prężnie na rzecz mieszkańców sołectwa i nie tylko.

W przygotowania Jarmarku w Schodni zaangażowali się członkowie stowarzyszenia, mieszkańcy wsi i ludzie dobrej woli, którzy wsparli to wydarzenie. Zadbano o to, aby pięknie przystrojony plac wprowadził uczestników w świąteczną atmosferę. Na stoiskach można było znaleźć kulinarne smakołyki i swojskie wyroby – miody, sery, szynki i pierniczki. Znalazły się tam też artykuły dekoracyjne i wszystko co kojarzy nam się ze Świętami Bożego Narodzenia – ozdoby drewniane, ręczne robótki na drutach i na szydełku, wieńce świąteczne, stroiki oraz ozdoby.

Pod głównym namiotem zaprezentowano muzyczny program bożonarodzeniowy. Wystąpiły dzieci, które przygotowała Teresa Glensk, Młodzieżowa Orkiestra Gminy Chrząstowice i Wiktoria Bryła. Ponadto w programie przeprowadzono licytację, podczas której licytowano m.in. buty Waldemara Soboty, koszulkę Bayernu Monachium z oryginalnym podpisem Thomasa Müllera oraz vouchery ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

Jarmark odwiedził Święty Mikołaj, który obdarowywał dzieci i dorosłych drobnymi prezentami, każdy mógł sobie też zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem. Punktem kulminacyjnym było uroczyste zapalenie lampek na pięknie przystrojonej choince.

Nie zabrakło pochwał i słów uznania – Gratuluję Stowarzyszeniu Razem Dla Schodni, wydarzenie było bardzo dobrze zorganizowane. Wiele osób zaangażowało się w tak duży sukces Jarmarku. Piękny program artystyczny i świąteczny wystrój stworzyły klimat – mówi Sołtys Wsi Schodnia Julita Widera.

Sylwia Kotula – Prezes Stowarzyszenia Razem Dla Schodni nie kryła wzruszenia, dziękując za liczny udział w Jarmarku. Zapewniła, że pierwsza edycja na pewno nie będzie ostatnią, a stowarzyszenie ma jeszcze wiele innych ciekawych pomysłów na urozmaicenie kalendarza imprez i wydarzeń w sołectwie.

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Schodni odbył się m.in. pod patronatem Burmistrza Ozimka Mirosława Wieszołka oraz przy wsparciu lokalnych sponsorów.

Na zdjęciu Jarmark Bożonarodzeniowy w Schodni
Na zdjęciu Jarmark Bożonarodzeniowy w Schodni
Galeria
 do góry