W sezonie 2022 r. nasze dwie drużyny Małapanew Ozimek i KS Szczedrzyk brały udział w rozgrywkach w Opolskiej Lidze Skata. Po rozegraniu wszystkich rund drużyna Małapanew Ozimek zajęła zdecydowanie I miejsce wyprzedzając wszystkich przeciwników. Druga drużyna z Gminy Ozimek - KS Szczedrzyk zajęła 6 miejsce.

Wygrywając ligę okręgową drużyna Małapanew uzyskała awans do rozgrywek ogólnopolskich i możliwość grania w 4 lidze.

Awans dla drużyny wywalczyli następujący zawodnicy: Stanisław Pluta, Herbert Kowolik, Eugeniusz Pisula, Leszek Janerka, Joachim Sykoś, Roman Kierpal, Władysław Blakiewicz i Zbigniew Pluta.

Najlepszym zawodnikiem w rozgrywkach ligi okręgowej indywidualnie został Kowolik Herbert z Antoniowa.

Rozgrywki na szczeblu centralnych odbywają się w różnych miejscowościach Polski głównie na Śląsku.

Rozgrywając mecze w lidze ogólnopolskiej zawodnikom stwarza się możliwość podnoszenia swojego poziomu sportowego. Jest to o tyle ważne, że możemy zaistnieć na sportowej mapie Polski, ale także stwarza się dodatkowo możliwość zakwalifikowania się do Mistrzostw Europy i Świata.

Oprócz rozgrywek ligowych zawodnicy z naszej gminy biorą udział w rozgrywkach indywidualnych Mistrzostw Polski i Okręgu. Ostatnio w Mistrzostwach Świata brał udział Jan Nowak, a kandydatami na Mistrzostwa Europy są Jan Nowak i Marcin Szymski. Ponadto w dalszym ciągu trwają indywidualne turnieje skata, które rozgrywane są w każdy wtorek w świetlicy OSP Szczedrzyk.

W dniu 8 listopada 2022 r. Prezes Okręgowego Związku Skata Paweł Kiszka wręczył puchary dla najlepszej drużyny i zawodnika.

Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek skata.