24 stycznia w hali sportowej Gminnego Zespołu Szkół w Ozimku odbyły się Okręgowe Halowe Zawody Rzutowe o Puchar Osiedla Ozimek OSM „Przyszłość”. Zawody te cieszą się dużą popularnością wśród opolskiej młodzieży i nie tylko, ponieważ najstarszy uczestnik miał ponad 60, a najmłodszy zaledwie 6 lat. W tegorocznej edycji wzięło udział około 90 zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych.

W najmłodszej (do dwunastu lat) na podium stanęło dwóch reprezentantów Koła PZW ,,Małapanew” Ozimek: Marek Kwieciński zajął drugie miejsce, a mający zaledwie siedem lat Dawid Sudoł stanął na najniższym stopniu podium. Kolejnym zawodnikiem z Ozimka, który stanął na drugim stopniu podium, był Wojciech Osada startujący w kategorii do 16 lat.

Po raz pierwszy w zmaganiach tych mogli wziąć udział trenerzy i opiekunowie ze wszystkich kół, aby przekonać się, jak trudno jest zbliżyć się do swoich treningowych osiągnięć podczas zawodów, gdy dodatkowym obciążeniem jest stres. Instruktorzy z Ozimka: Piotr Kwieciński oraz Marcin Osada zajęli kolejno piąte i szóste miejsce. Oprócz pucharów i dyplomów dla najlepszych zawodników, dzięki sponsorom wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody i upominki, które wręczali: burmistrz Jan Labus, kierownik Osiedla Ozimek OSM „Przyszłość” Aldona Koczur, prezes Okręgu Opolskiego PZW Marian Magdziarz i wiceprezes Wiesław Miś.

W trakcie podsumowania zawodów, medalami „Za Zasługi dla Wędkarstwa Opolskiego” uhonorowano miesięcznik samorządowy „Wiadomości Ozimskie” obchodzący jubileusz dwudziestolecia istnienia oraz redaktora Janusza Dziubana, który przez dwie dekady relacjonuje działania PZW na terenie gminy Ozimek.