Jubileuszowy turniej skata w Dylakach
Turniej skata to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga zarówno doświadczonych graczy, jak i entuzjastów tej strategicznej gry karcianej. Rywalizacja oparta na umiejętnościach, taktyce i nieco szczęściu dostarcza emocji na każdym etapie rozgrywki.
18 marca 2025 r. odbyła się dziesiąta – jubileuszowa edycja turnieju skata sportowego o Puchar Sołtysa Dylak. Prawie 20 skaciarzy spotkało się w świetlicy wiejskiej na intensywne rozgrywki. W turnieju zwyciężył Eugeniusz Pisula, a kolejne miejsca zajęli: Andrzej Berbelicki, Janusz Michna, Paweł Kiszka, Lidia Kandzia oraz Karol Jeziorowski.
Organizatorem i fundatorem nagród była Sołtys Wsi Dylaki Barbara Starzycka.
- Uważam, że skat - nazywany śląskim brydżem - jest ważnym elementem tradycji i dziedzictwa tego regionu, które należy zachować i pielęgnować. To już dziesiąta edycja naszego turnieju i zamierzam go kontynuować w kolejnych latach – mówi sołtys Barbara Starzycka.
W turnieju uczestniczył Paweł Kiszka – Prezes Opolskiego Związku Skata, który nie krył zadowolenia z kultywowania tradycji skata w Dylakach.
- Cieszy mnie jako prezesa, że w turniejach w Dylakach zawsze uczestniczy powyżej dwudziestu zawodników, a w tym dużo miejscowych graczy – dodaje Prezes OZS Paweł Kiszka.