Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Krzyżowa Dolina w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych finansowanych z budżetu Gminy Ozimek zorganizowało warsztaty ceramiczne dla dzieci, a także ich rodziców.

Warsztaty prowadził Paweł Wierzbicki, który najpierw omówił i pokazał co można zrobić na kole garncarskim, następnie uczestnicy przystąpili do wykonywania z gliny przeróżnych wymyślonych przez siebie rzeczy. Po kolei przystępowali do pracy na jednym kole parami, potem pojedynczo na drugim kole wraz z instruktorem tworzyli puchary, wazony, patery i inne naczynia, które mogli zabrać wraz z uprzednio wykonanymi ręcznie do domu. Na koniec każdy wybrał sobie albo filiżankę lub spodek z porcelany i naniósł farbę na wzory istniejące na białej porcelanie. Pomalowane przez siebie rzeczy także można było zabrać na pamiątkę do domu, w celu podgrzania ich w piekarniku, aby utrwalić farbę.

Organizatorzy Bernard Sklorz i Martyna Halek, podczas 3 godzinnej pracy zadbali o słodkości i herbatę dla uczestników. Dla wszystkich to była świetna zabawa i sprawdzenie manualnych umiejętności.

Galeria
 do góry