Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli, koło DFK Krasiejów organizuje spotkanie świąteczno-noworoczne „Weihnachtsfeier”. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób - dorosłych i dzieci z przedszkola w Krasiejowie wraz z opiekunką i rodzicami.

Spotkanie rozpoczął przewodniczący koła DFK i główny organizator wydarzenia Piotr Szubert witając mieszkańców i zaproszonych gości oraz składając noworoczne życzenia. Następnie słowami modlitwy wspomnieliśmy zmarłych w zeszłym roku członków koła DFK. W świąteczną atmosferę wprowadziły zebranych dzieci przedszkolne recytując wiersze i śpiewając piosenki w języku niemieckim. Piękny program artystyczny przygotowany był pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego - Dominiki Gerlich. W dalszej części spotkania wystąpiła Vanessa Gonsior z Antoniowa śpiewając kolędy w języku polskim i niemieckim. Uczestnikom bardzo spodobał się głos młodej artystki, która ma na swoim koncie wiele sukcesów konkursowych.

W trakcie słuchania można było częstować się kołoczem i kawą, a później pyszną grochówką i kanapkami. O poczęstunek i świąteczny wystrój sali zadbały panie z koła DFK: Urszula Bok, Ilona Feliks, Sylwia Szubert, Edyta Wer, zaś pyszną grochówkę zaserwowała restauracja El Gusto. Oprawę muzyczną zapewnił Marcin Szubert, za co składamy serdeczne podziękowania. Zarząd DFK dziękuje również paniom, które w sobotnie przedpołudnie sprzątały świetlicę w starej szkole. Spotkanie noworoczne upłynęło w miłej atmosferze i było okazją do rozmów, wspomnień i wspólnego kolędowania.

Sylwia Widawska

Spotkanie DFK Krasiejów.
Spotkanie DFK Krasiejów.
Galeria
 do góry