Akademickie Mistrzostwa Polski w Karate WKF - kolejny sukces Natalii Szponder

Zawody, których organizatorem był Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu odbyły się 26 kwietnia br. Wśród ok. 180 zawodników z polskich uczelni wyższych była również Natalia Szponder z Biestrzynnika, reprezentująca barwy Politechniki Opolskiej. Udało jej się wywalczyć 3 złote medale.

Nasza zawodniczka wystartowała w 4 kategoriach: dwóch indywidualnych i dwóch drużynowych kata i Kumite. Po początkowych problemach w kata, dała popis w kategorii kumite ind kobiet 55kg zajmując 1 miejsce. Zaś w konkurencjach drużynowych razem z koleżankami z uczelni wywalczyła 2 złota, pokonując w kata 3 drużyny, a w Kumite cztery.

Dodajemy, że nasza karateczka nie przegrała na tych zawodach żadnej walki, a na 6 pojedynków udało się 3 wygrać przed czasem 8:0.

Wielki sukces odniosły dziewczyny wygrywając klasyfikację generalną kobiet. To pierwszy tak ogromny sukces dla Politechniki Opolskiej!

Naszej Natalii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.