Przyjedź i zobacz…

Film obrazuje walory gminy Ozimek, przedstawiając centrum miasta z lotu ptaka oraz liczne kolejne atrakcje przyrodnicze i turystyczne. Pokazuje rzekę Mała Panew oraz Zabytkowy Most z 1827 r. wiszący nad nią. Następnie przedstawione są atrakcje znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie: Kadź Hutnicza, Plac Europejski, Kościół Ewangelicki i znajdujący się za nim kościół parafialny.

Kolejna część obrazuje Gminny Zespół Szkół po termomodernizacji, Kompleks Boisk ORLIK 2012 i sportowy tryb życia mieszkańców gminy.

Koncert Noworoczny pokazuje dorobek artystyczno-kulturalny Domu Kultury w Ozimku. Widać Ozimską Orkiestrę Dętą, znane w całej Polsce Ozimskie Mażoretki, zespoły tańca orientalnego i zespoły ludowe. Ponadto można zobaczyć relację z imprez kulturalnych: Dnia Seniora, jubileuszu Domu Kultury w Ozimku oraz Dni Ozimka.

Kolejną atrakcyjną miejscowością przedstawioną jest Krasiejów, który zasłynął sensacyjnym odkry­ciem cmentarza płazów i gadów sprzed 225 mln lat. Powstało tu stanowi­sko paleontologiczne, określane mianem świato­wego oraz wspaniały park rozrywki „JuraPark”. Turyści znajdą tu sporą dawkę dobrej zabawy w otoczeniu jurajskich jaszczurów, na dzieci czeka świetnie wyposażony plac zabaw, wyod­rębniono tu również miejsce do plażowania.

Ponadto na gości czeka sieć ścieżek rowero­wych będących częścią Śląskiej Sieci Trasy Ro­werowej. Jedną z głównych atrakcji turystycznych gminy Ozimek jest możliwość zorganizowania spły­wów kajakowych na rzece Mała Panew, która jest nazywana również „Opolską Amazonką” i jako jedna z niewielu w Polsce zachowała swój nienaruszony, naturalny charakter. Bajkowe krajobrazy, różnorodny świat flory i fauny to właśnie rzeka Mała Panew. Na turystów czekają cztery trasy kajakowe o zróżnicowanym poziomie trudności.

Na zakończenie przedstawiono znajdujące się w Biestrzynniku stawy hodowlane na Poliwodzie w Biestrzynniku, które mają wiele do zaoferowania.  Ścieżka edukacyjna przedstawiająca walory pozaprodukcyjne stawów hodowlanych, miejsca hotelowe, możliwość organizacji ogniska, cateringu, smaczny wędzony pstrąg. Ośrodek wypracował Markę Opolskiego Pstrąga.

 do góry