Film promocyjny o Gminie Ozimek

Przyjedź i zobacz…

Film obrazuje walory gminy Ozimek, przedstawiając centrum miasta z lotu ptaka oraz liczne kolejne atrakcje przyrodnicze i turystyczne. Pokazuje rzekę Mała Panew oraz Zabytkowy Most z 1827 r. wiszący nad nią. Następnie przedstawione są atrakcje znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie: Kadź Hutnicza, Plac Europejski, Kościół Ewangelicki i znajdujący się za nim kościół parafialny.

Kolejna część obrazuje Gminny Zespół Szkół po termomodernizacji, Kompleks Boisk ORLIK 2012 i sportowy tryb życia mieszkańców gminy.

Koncert Noworoczny pokazuje dorobek artystyczno-kulturalny Domu Kultury w Ozimku. Widać Ozimską Orkiestrę Dętą, znane w całej Polsce Ozimskie Mażoretki, zespoły tańca orientalnego i zespoły ludowe. Ponadto można zobaczyć relację z imprez kulturalnych: Dnia Seniora, jubileuszu Domu Kultury w Ozimku oraz Dni Ozimka.

Kolejną atrakcyjną miejscowością przedstawioną jest Krasiejów, który zasłynął sensacyjnym odkry­ciem cmentarza płazów i gadów sprzed 225 mln lat. Powstało tu stanowi­sko paleontologiczne, określane mianem świato­wego oraz wspaniały park rozrywki „JuraPark”. Turyści znajdą tu sporą dawkę dobrej zabawy w otoczeniu jurajskich jaszczurów, na dzieci czeka świetnie wyposażony plac zabaw, wyod­rębniono tu również miejsce do plażowania.

Ponadto na gości czeka sieć ścieżek rowero­wych będących częścią Śląskiej Sieci Trasy Ro­werowej. Jedną z głównych atrakcji turystycznych gminy Ozimek jest możliwość zorganizowania spły­wów kajakowych na rzece Mała Panew, która jest nazywana również „Opolską Amazonką” i jako jedna z niewielu w Polsce zachowała swój nienaruszony, naturalny charakter. Bajkowe krajobrazy, różnorodny świat flory i fauny to właśnie rzeka Mała Panew. Na turystów czekają cztery trasy kajakowe o zróżnicowanym poziomie trudności.

Na zakończenie przedstawiono znajdujące się w Biestrzynniku stawy hodowlane na Poliwodzie w Biestrzynniku, które mają wiele do zaoferowania.  Ścieżka edukacyjna przedstawiająca walory pozaprodukcyjne stawów hodowlanych, miejsca hotelowe, możliwość organizacji ogniska, cateringu, smaczny wędzony pstrąg. Ośrodek wypracował Markę Opolskiego Pstrąga.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-10-30 17:08
  • |
  • Licznik odwiedzin: 58 955 211