rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

Wspaniały sukces odniosła zawodniczka Klubu Karate Nidan Natalia Szponder w Mistrzostwach Świata Karate Shotokan, które odbyły się w dniach 3 i 4 października br w Bielsku Białej. Wraz z koleżankami z drużyny (Dorotą Banaszczyk, Martą Bogusław i Darią Grabską) wywalczyły Wicemistrzostwo Świata w konkurencji kumite drużynowym juniorek 18-20 lat. W drodze do finału pokonały drużyny z Czech, Walii i Rosji by w finale uznać wyższość drużyny z USA. Natalia stoczyła piękne walki w drużynie, wygrała wszystkie walki przed czasem, nawet w walce finałowej tylko ona wygrała z zawodniczką z USA, ale niestety było to za mało na końcowy sukces w postaci złotego medalu (dla informacji podaję że, nasza drużyna broniła tytułu mistrzowskiego z roku ubiegłego). Natalia również bardzo udanie wystartowała w konkurencji indywidualnej kumite juniorek ostatecznie zajmując miejsce 5-8 na 43 startujące zawodniczki. W pierwszej rundzie miała wolny los, w drugiej pokonała zawodniczkę z USA, w trzeciej zawodniczkę ze Szwajcarii by w decydującej walce o czwórkę finałową ulec zawodniczce z Rosji. Bardzo się cieszę z jej sukcesu i w imieniu moim i całej ekipy, która jej dopingowała podczas Mistrzostw serdecznie gratuluję.

Zbigniew Sworeń

Natalia tydzień wcześniej reprezentowała nasz kraj na Premier League Karate 1 – Coburg /Niemcy.  W zawodach udział wzięła kadra Polski wraz z naszą karateczką. Natalia startowała w konkurencji kumite indywidualnym w wadze (-55 kg). W pierwszej walce spotkała się z zawodniczką ze Słowacji. Walka zakończyła się remisem 2:2 o wygranej decydował werdykt sędziowski, który niestety był na korzyść Słowaczki. Pozostali kadrowicze również nie wywalczyli żadnego medalu. Najlepsze wyniki osiągnęły Marta Dąbrowska /-61 kg/ i Magdalena Nowakowska /-50 kg/, zajmując 5 miejsca.