rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

14 .06. 2014r.  w Ścinawie odbył się turniej Goju –Ryu, na  którym nie mogło zabraknąć oczywiście braci Rafała i Michała Talagów z sekcji ozimeckiej klubu Nidan Zawadzkie. Obaj chłopcy przyzwyczaili nas w tym roku do świetnych występów i tym razem nie było inaczej . Michał w swojej kategorii wiekowej  wygrał zarówno konkurencję kata jak i kumite, zdobywając trzy złota.  Rafał w kategorii 14 – 15 lat  również nie dał szans swoim rywalom i zdobył dwa złote medale. W zawodach brał udział również Mateusz Łapot,  który w kata zajął trzecie miejsce.

Zawodami w Ścinawie  zakończył się sezon startów 2013-2014, który w wykonaniu zawodników i zawodniczek sekcji ozimeckiej Nidan Zawadzkie można uznać za bardzo udany. Medale dla naszego klubu zdobywali Natalia Szponder, Natalia Ledwig, Rafał Talaga, Michał Talaga i Mateusz Łapot.

Do największych sukcesów Natalii Szponder w tym sezonie można zaliczyć złoto na Mistrzostwach Świata w Liverpoolu ,  4 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale zdobyte podczas  Mistrzostw Polski Shotokan i WKF oraz  4 złote , 2 srebrne i 2  brązowe medale z Pucharu Polski Shotokan i WKF.  W sumie Natalia wywalczyła 25 medali, w tym 9 złotych , 9 srebrnych  i 7  brązowych,  co jest bardzo dobrym  wynikiem. Swoimi występami potwierdza ona przynależność do ścisłej czołówki krajowej.

Starszy z braci Talagów może uznać sezon 2013-14 za najlepszy w swoich występach. Rafał we wrześniu zmienił kategorię młodzików na  kategorię kadetów (startował cały sezon ze starszymi), co pozwoliło mu na udział w zawodach rangi mistrzowskiej na szczeblu krajowym i światowym. I tak do największych sukcesów Rafała można zaliczyć piąte miejsce na Mistrzostwach Świata Shotokan w Liverpoolu,  na których był najmłodszym zawodnikiem kadry Polski.  Oprócz  tego nasz młody karateka zdobył  srebro i brąz na Mistrzostwach Polski WKF i Shotokan, złoto, srebro i dwa brązy na Pucharze Polski WKF i Shotokan. W sumie sezon 2013-14  to  27 medale, w tym 12 złotych , 8 srebrnych i 7 brązowych. Oby tak dalej!

Dla młodszego z braci Talagów ten pierwszy pełny  sezon startów okazał się pasmem sukcesów. Michał, podobnie jak i Rafał, musiał mierzyć się ze starszymi przeciwnikami. Ze względu na wiek nie miał jeszcze okazji startować w Mistrzostwach Polski. Mimo tego na 13 startów w zawodach krajowych i międzynarodowych młodziutki karateka wywalczył 37 medali (!),   w tym 25 złotych , 3 srebrne i 9brązowych, co jest wynikiem  absolutnie niesamowitym.  Z  ważniejszych sukcesów Michał może się pochwalić złotem i dwoma brązami na Pucharze Polski WKF i brązem na Grand Prix Polski.   Super wyczyn.

Żadnemu z zawodników z Ozimka nie brak ambicji, woli walki i umiejętności.  Natalia Ledwig  w tym sezonie startowała w bardzo silnie obsadzonych konkurencjach. Mimo to  wywalczyła w sumie trzy srebra i jeden brąz. Coraz lepiej radzi sobie także Mateusz Łapot,  który do swojego dorobku dorzucił dwa brązowe medale: na Pucharze Polski WKF  oraz na turnieju w Ścinawie.

Podsumowując występy naszych zawodników w sezonie 2013-14,  można powiedzieć , że  107 medali (w tym 58 złote, 23 srebrne i 26 brązowe )   to ogromne osiągnięcie i powód do dumy z naszych zawodników, a ilość zdobytych tytułów na zawodach stawia nas w czołówce sportowców Gminy Ozimek. Miejmy nadzieję, że kolejny sezon nie będzie gorszy.