rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

Dużo się wydarzyło w karate Shotokan od ostatniego artykułu. Nasi karatecy nie odpoczywali. Już tydzień po Radzie Regentów w Zawadzkiem Michał Talaga wychowanek ozimskiej sekcji wraz z kolegami i koleżankami z sekcji macierzystej w Zawadzkiemu udał się do Wrocławia na Funakoshi Cup gdzie pokazał swoją wyższość nad zawodnikami Słowacji, Czech no i oczywiście Polski zdobywając 3 złote medale w konkurencjach indywidualnych oraz brązowy medal w konkurencji drużynowej. Świetny wynik zasługujący na brawa ten młody karateka poprawił tydzień później w Vambergu na Vamberecky Lvicek zdobywając 3 złote i 1 srebrny medal.

Miniony weekend również obfitował w ciekawe wydarzenia świata karate. Otóż w Łodzi odbył się międzynarodowy, znany w Europie, ale nie tylko turniej o nazwie Harasuto Cup a w Dubaju kolejny turniej Ligi Karate 1. Do Łodzi zjechali się znakomici karatecy z 90 klubów z 11 państw. W sumie około 800 zawodników, co świetnie oddaję jak ważny  był to turniej. Klub Nidan reprezentowała skromna 4 osobowa ekipa a wśród niej wychowanek ozimskiej sekcji Mateusz Łapot. Dorobek medalowy klubu to 2 srebrne i 4 brązowe medale. Mateuszowi niestety nie udało się zdobyć medalu, ale z pewnością nabył doświadczenia, które miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości.

Natomiast w Dubaju swoich sił próbowała Natalia Szponder. Jej również nie udało się wywalczyć żadnego trofeum. Po dwóch wygranych 2:0 z Egipcjanką i Włoszką w trzeciej rundzie przegrała wejście do półfinału ze Słowaczką a ta przegrała walkę w kolejnej rundzie i Natalia musiała pożegnać się z turniejem. Dobrym akcentem tego startu natomiast jest fakt, że Natalia po tym turnieju sklasyfikowana została na 24 pozycji w rankingu światowym. Następny start naszej mistrzyni to kolejny turniej Ligi Karate 1 w Salzburgu już w nadchodzący weekend.