rok założenia:1994

Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

Świetny początek sezonu startowego w wykonaniu wychowanków ozimskiej sekcji Karate Shotokan. Jak już wcześniej pisaliśmy Natalia Szponder rozpoczęła sezon już w lutym startując min na MP Seniorów Karate WKF oraz Ligi K1 (Karate 1). Wspominaliśmy również, że kolejną imprezą sportowa, do jakiej Natalia się przygotowuje jest Puchar Świata „Harasuto CUP”. Te zawody nasza zawodniczka może również zaliczyć do udanych gdyż wywalczyła tam srebro w konkurencji kumite ind. seniorek (-55 kg). Udany start na tej imprezie zaliczył również nasz specjalista od zgarniania medali 9 letni Michał Talaga (od dwóch lat nie wrócił z zawodów bez medalu a nieraz przywozi ich kilka z jednej imprezy) zgarniając brąz (po kontrowersyjnym wyniku) w konk. kata ind. chłopców. Tydzień później na turnieju organizowanym przez klub Nidan w Zawadzkiem Michał nie pozostawił już złudzeń, kto jest najlepszym w kategorii wiekowej 8-9 lat zdobywając 3 złote medale oraz 1 brąz. Głodny sukcesów Michał nie poprzestał na tym i wystartował jeszcze w konkurencji kata ind. kategorii 10 lat gdzie starszym kolegom również nie dał szans w rywalizacji wygrywając wszystkie pojedynki 5:0 i zdobywając I miejsce na pudle. Na turnieju w Zawadzkiem po dłuższej nieobecności wystartował również starszy brat Michała Rafał Talaga dokładając do dorobku medalowego klubu złoto w konkurencji kumite ind. oraz 2 brązy po jednym w kata ind i kata drużynowym. Brąz dla klubu wywalczył również jeszcze jeden nasz wychowanek Mateusz Łapot w kon. kata ind.

Turniej "Rada Regentów" możemy uznać za bardzo udany zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. W zawodach udział wzięło około 400 zawodników z 30 klubów z Polski i Czech. Zmagania trwały 8 godzin a rozegrana 64 konkurencje na 5 planszach. Klub Nidan zdobył łącznie 33 medale, z czego 9 zdobyli zawodnicy ozimskiej sekcji. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Michał Talaga.

A już w najbliższy weekend karatecy udają się do stolicy Dolnego Śląska na Funakoshi CUP.