Wiadomości z Ozimka i okolic

W minionym tygodniu Przedszkole Publiczne Nr 1 w Ozimku dzięki ogromnemu wsparciu cudownych ludzi Ośrodka  Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku otrzymało dla dzieci narzędzia metody SENSOLYKE do wieloobszarowego rozwoju ciała i umysłu oraz redukowania problemów behawioralnych. Metoda SensoLyke łączy i wspiera najważniejsze  trzy obszary :pracę z emocjami i zasobami dziecka, rozładowywanie napięcia, stresu, agresji, frustracji dziecka w zdrowy sposób, Integrację Sensoryczną w praktyce, opartą przede wszystkim na ćwiczeniach motoryki dużej, wyciszeniu, neutralizowanie skutków przestymulowania wynikającego z dostępu do urządzeń elektronicznych, nauczania zdalnego i natłoku bodźców. SensoLyke to autorskie podejście do rozwoju dzieci, oparte na Integracji Sensorycznej i higienie zdrowia psychicznego z elementami profilaktyki uzależnień behawioralnych. Sięga do nie tylko do SI, ale i psychologii czy pedagogiki. Kolorowe i bardzo przyjemne Bukiny stały się stałym elementem wyposażenia naszej jednostki, które zapewnią urozmaicenie i pomoc w  terapii Integracji Sensorycznej, każdego dnia w naszym przedszkolu.

 Składamy serdeczne podziękowania Ośrodkowi  Integracji i Pomocy Społecznej w Ozimku za ogromne wsparcie i doposażenie  naszego przedszkola w   pomoce dydaktyczne  metody SensoLyke.Słowo Lykke oznacza po duńsku szczęście. Ale w tym słowie jest o wiele więcej. Lykke jest potężniejsze, ponieważ to także styl życia, który ma na celu bycie szczęśliwym. Tak po prostu. Dzięki temu przedszkolaki oraz nauczyciele mogą stać się jeszcze bardziej szczęśliwi.

                                                                                                                                                         Magdalena Dudkiewicz

Galeria
 do góry