Kultura

POGOTOWIE KSIĄŻKOWE POD CHMURKĄ

Od dnia 18 listopada 2020 roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Ozimku uruchamia usługę pn. „Pogotowie Książkowe pod Chmurką”, czyli udostępnianie na wolnym powietrzu wcześniej zamówionych książek z Wypożyczalni dla Dorosłych oraz Oddziału dla Dzieci i Młodzieży.

Wypożyczanie odbywa się zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej*  tzn. z ograniczeniem kontaktów bezpośrednich pomiędzy bibliotekarzem a czytelnikiem oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa sanitarnego (dystans społeczny, maseczki, dezynfekcja).

Wypożyczać można wyłącznie książki wcześniej zamówione poprzez kontakt:

a)    telefoniczny w godzinach 8.30 – 15.30 (Wypożyczalnia dla Dorosłych -  774651139 wew. 3, Oddział dla Dzieci i Młodzieży  - 774651139 wew. 2

b)    mailowy na adres bpozimek@op.pl w tytule wiadomości proszę wpisać pogotowie książkowe. W przypadku tej formy zamówienia prosimy o oczekiwanie na odpowiedź bibliotekarza.

W przypadku filii prosimy o kontakt mailowy pod adresem:

1. Filia w Krasiejowie - bpkrasiejow@op.pl

2. Filia w Grodźcu - bpgrodziec@op.pl

3. Filia w Szczedrzyku - bpszczedrzyk@op.pl

4. Filia w Dylakach - bpdylaki@op.pl

5. Filia w Krzyżowej Dolinie - bpkrzyzowadolina@op.pl 

W powyższy sposób można zamawiać tylko książki, które nie podlegają aktualnie kwarantannie. Odbiór zamówionych pozycji następuje o godzinie ustalonej z bibliotekarzem wyłącznie przed wejściem do budynku Domu Kultury w Ozimku.

Przy wyborze książek czytelnik może korzystać z katalogu elektronicznego  biblioteki, dostępnego pod linkiem wejdź do katalogu elektronicznego , który jednak ma charakter poglądowy bez możliwości zdalnego zamawiania konkretnych pozycji. Czytelnik może również telefonicznie lub mailowo poprosić bibliotekarza o dobór ciekawej literatury, zgodnie przekazanymi preferencjami.

Zamówione książki są zapisywane na koncie czytelnika, a następnie wydawane na wolnym powietrzu o umówionej godzinie.

Podczas odbioru zamówionych pozycji można zwrócić książki wcześniej wypożyczone (do specjalnego koszyka). Wszystkie zwroty zostaną odpisane z konta czytelnika po odbyciu 4-dniowej kwarantanny.

Jednocześnie prosimy wszystkie osoby korzystające z usługi o wyrozumiałość. Udostępnianie zbiorów na wolnym powietrzu jest obecnie jedyną  prawnie dozwoloną**  formą stacjonarnego korzystania z biblioteki i ma pomóc w realizacji istotnych potrzeb czytelniczych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

*Rekomendacje Biblioteki Narodowej

https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4127-biblioteki-publiczne-i-naukowe-zamkniete-od-7-listopada.-rekomendacje-biblioteki-narodowej.html

**Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001972/O/D20201972.pdf

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-11-30 11:21
  • |
  • Licznik odwiedzin: 59 266 931