Kultura

Półmetek kampanii MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK

Od września we wszystkich ozimskich bibliotekach publicznych można odbierać bezpłatne Wyprawki Czytelnicze dla dzieci urodzonych w latach 2013 - 2016, rozdawane w ramach ogólnopolskiej akcji Instytutu Książki pn. MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK. Czas na pierwsze podsumowania.

W kampanii MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK bierze udział 5200 bibliotek. Już ponad 80 tysięcy dzieci w całej Polsce odebrało swoje "Pierwsze czytanki dla...", z czego 50 tysięcy to nowi użytkownicy. Akcja cieszy się sporym zainteresowaniem także w gminie Ozimek. Łącznie wydaliśmy już 170 wyprawek. Warto podkreślić, że 93 zestawy trafiły do dzieci po raz pierwszy zapisanych do ozimskich bibliotek! Możemy się też już pochwalić 3 dyplomami wydanymi przedszkolakom za dziesięć odwiedzin połączonych z wypożyczeniem książek. Mamy nadzieję, że wkrótce kolejne dzieci otrzymają swoje dyplomy za aktywne czytelnictwo. 

Wyprawki nadal są dostępne, dlatego jeszcze raz zachęcamy rodziców, którzy nie zdążyli dotrzeć do biblioteki, aby zgłaszali  się do naszych placówek. Jednocześnie dziękujemy tym, który już wprowadzili swoje pociechy do czytelniczego świata i cały czas je wspierają, przychodząc do biblioteki po książki do wspólnego czytania.

Kampania MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK to dla dzieci i ich rodziców zaproszenie do świata literatury z pięknie wydaną i mądrą książką, to także okazja do odwiedzenia biblioteki i zapoznania się z jej ofertą, po to, by wracać tam jak najczęściej. Dla bibliotekarzy to natomiast możliwość na pozyskanie nowych i wiernych czytelników.

W starannie dobranym zestawie utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych znajdują się zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne. W gronie autorów znajdziemy m.in. Joannę Papuzińską, Wandę Chotomską, Czesława Janczarskiego czy Hannę Januszewską. W  publikacji obecni są również Liliana Bardijewska, Zofia Stanecka, Anna Onichimowska, Małgorzata Strzałkowska, Adam Bahdaj, Michał Rusinek, Agnieszka Frączek, Joanna Kulmowa, Marcin Brykczyński, Jan Twardowski i Grzegorz Kasdepke – twórcy tak różni, jak różne są perspektywy spoglądania na świat – nieogarniony, a przy tym pociągający i pobudzający dziecięcą ciekawość. Całość została wzbogacona znakomitymi ilustracjami artysty Józefa Wilkonia.

W wyprawce dzieci otrzymają także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece Mały Czytelnik dostanie naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem, potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice i opiekunowie – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji o kampanii można znależć na stronie wielki-czlowiek.pl

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2020-06-01 15:46
  • |
  • Licznik odwiedzin: 57 166 239