Kultura

Popremierowa Podróż

PLAKAT podroz 2
PLAKAT podroz 2

W pierwszą sobotę miesiąca, czy też raczej pierwszego dnia miesiąca (a był to dzień, w którym pojawił sie pierwszy śnieg i samochody trochę tańczyły po lodzie), odbyła się w naszym domu kultury premiera spektaklu lalkowego teatru Fieter, pt. "Podróż". Nowelowy spektakl składał się z czterech części, podzielonych miniaturami teatralnymi. Tematem wszystkich części była podróż, ta banalna, związana z przemieszczaniem się i odkrywaniem nowych miejsc, ale różnież podróż przez życie, wyrażanie swoch pasji i marzeń.

W spektaklu zaprezentowano cztery techniki teatru lalek: za pomocą jawajek (nowela "Bilet"), płaskich kukiełek (pierwsza, fluorescencyjna oraz druga, tradycyjna część noweli "Arigato" [Dziękuję]), teatr przedmiotu (lampy, wiatrak) oraz ekologiczne lalki wykonane z surowców wtórnych (pierwsza i druga część noweli "Gasnące światła"), jak również teatr cieni połączony z projekcją multimedialną (nowela "Rower"). W miniaturach teatralnych oddzielających poszczególne części przedstawienia zostały użyte elementy fluorescencyjnego "żywego teatru" (dłonie, głowa), jak również uproszczonego teatru lalek (jawajki).

Spektakl wykonany został w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Ozimek na rok 2018 pn 'W podróży" i stanowił ostatnią jego część.

Wykonawcy: Justyna Mehl, Agnieszka Jarocka, Szymon Początek (debiut) oraz Robert Konowalik. Film: Bartek Zapart. Lalki ekologiczne: Martyna Konowalik. Scenografia, scenariusz i reżyseria: Robert Konowalik. Obsługa techniczna: Szymon Początek.

PLAKAT podrozPLAKAT podroz 3

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-05-21 12:38
  • |
  • Licznik odwiedzin: 49 716 328