Kultura

Twórcza Niepodległość - wydarzenie finałowe

Taka okazja zdarza się raz na sto lat!. Świętujmy razem 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Zapraszamy na wydarzenie pn. „Twórcza Niepodległość”, które odbędzie się 11 listopada 2018 roku w Domu Kultury w Ozimku.

O godzinie 11.30, bezpośrednio po oficjalnej uroczystości pod ozimskim Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych, zapraszamy mieszkańców naszego miasta i okolic do Sali Widowiskowej na przedstawienie historyczne przygotowane przez młodzież z Zespołu Szkół w Ozimku. Młodzi artyści zaprezentują w szeregu symbolicznych scen drogę Polaków od upadku ojczyzny, poprzez czas zaborów aż do I wojny światowej, która dzięki ofierze wielu bezimiennych żołnierzy, przyniosła upragnioną niepodległość.

Z kolei o godzinie 18.00 na scenie ozimskiego domu kultury odbędzie się koncert pn. „Piosenki odrodzonej Polski” w wykonaniu Mirosławy Drozd-Dudy. Wokalistce, która przez wiele lat była związanej z Ozimkiem, będą towarzyszyć muzycy: Mariusz „Dudi” Duda (skrzypce elektryczne, wokal) oraz Wojciech Czaban (instrumenty klawiszowe, wokal). Artyści zaprezentują piosenki towarzyszące ważnym momentom ostatniego stulecia historii Polski oraz ilustrujące rozwój kultury naszej niepodległej ojczyzny. W wielu z nich pojawią się nawiązania tak istotnych dla Polaków wartości jak: wolność, bohaterstwo czy solidarność.

Wstęp wolny!

„Twórcza Niepodległość” to wydarzenie wieńczące projekt „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” realizowany od września do listopada przez Dom Kultury w Ozimku w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania suwerenności przez Polskę.

Oficjalna strona obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

PARTNER

PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ OZIMKA

PATRONAT MEDIALNY

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-04-26 11:37
  • |
  • Licznik odwiedzin: 48 776 133