Wiadomości z Ozimka i okolic

Kultura

VII Ozimska Noc Teatralna

Plakat, autor: Agnieszka Jarocka
Plakat, autor: Agnieszka Jarocka

Zapraszamy do udziału w VII Ozimskiej Nocy Teatralnej. Już w sobotę, 26 maja, od godziny 18.00 na ozimskiej scenie będzie można zobaczyć pięć arcyciekawych, by nie powiedzieć, rewelacyjnych (no cóż, powiedzieliśmy to jednak), zawsze realizowanych z ogromna pasją, wybranych specjalnie dla Was.
Patronem Nocnika Teatralnego jest Burmistrz Ozimka.
Sponsorem wydarzenia jest Apteka Antosik z Ozimka.
Patronat medialny nad przeglądem sprawuje Tygodnik Ziemi Opolskiej.
Organizatorem tej nocy jest Dom Kultury w Ozimku.
Wstęp wolny, poczęstunek, możliwości rekreacyjne podczas przerw w wystawianiu - doskonalone.

Spektakle biorące udział w tegorocznej edycji Nocnika Teatralnego:

GWOLI JAKIEJŚ TAJEMNICY (realizacja Teatr Tetraedr) - Młodzi aktorzy zmierzają się z wymagającym przewodnikiem (jakim jest W. Gombrowicz) po świecie natury człowieka – pokrętnej, pełnej pozorów, fałszu, cynizmu, ze skłonnością do prowadzenia gier. W świecie "pachnącym wrzosem i miętą, a jednak dziwnie nieprzekonywującym". Aktorzy żonglują wokół sprzecznych uczuć – oczarowania i niezrozumienia, hierarchii wyższości i niższości, rasy i wiary, stanu wyobcowania i pragnienia "przynależności". Przez taki tygiel przeprowadzony jest młody, dojrzewający człowiek, pełen ufności i szlachetnych pobudek. Jest to opowieść "inicjacyjna", o "przekroczeniu" dzieciństwa. "Biedne dziecię, okropnie cierpieć będzie, gdy dojdzie do świadomości. Dokona się w nim wówczas coś w rodzaju wewnętrznego pogromu".

MAMY PROBLEM (w wykonaniu Magdaleny Bochan - Jachimek) jest spektaklem skierowanym do szerokiej publiczności ze szczególnym uwzględnieniem rodziców, a także osób planujących potomstwo. Premiera spektaklu odbyła się w Teatrze Gdynia Główna 15.04.2016 roku. Spektakl został bardzo dobrze przyjęty przez publicznośd i uzyskał bardzo pozytywną recenzję. Grany jest zazwyczaj przy pełnej widowni, żywiołowo reagującej na przedstawienie. Jest to spektakl, który w śmieszny, ale i wzruszający sposób pokazuje rewolucję spowodowaną pojawieniem się potomka.

AUDYCJA (Teatr Ecce Homo). Ostatni eksperyment w Teatrze Ecce Homo. Tym razem połączenie sił z Kompanią Teatralną Mamro. Scenariusz Grzegorz Reszka, reżyseria Piotr Wawer- to "Mamro" Obsada aktorska - to Ecce Homo „Audycja” jest brawurową komedią pomyłek, której rzecz dzieje się w studio radiowym podczas nagrania. Jednak nic tutaj nie idzie tak jak powinno. Brakuje aktorów, zaginęły nagrania z muzyką, zdarzają się chwilowe wyciemnienia z powodu braku światła, a nade wszystko w studiu jest piekielnie gorąco...

CUDZOŁOŻNICE (Fundacja Banina, spektakl w wykonaniu Adriana Tatrockiego): Pokażemy perypetie mężczyzny przed 30, opowiadającego o związkach z kobietami. Mężczyzny podsumowującego swoje życie uczuciowe i erotyczne. Opowieść napisaną przez Jerzego Pilcha w połowie lat 80, przenosimy w realia dzisiejsze, adaptując ją. Czy Gustaw to zdesperowany człowiek łkający o uczucia czy może samotny satyr? Zapraszamy na spotkanie przepełnione humorem, ironią, goryczą, skąpane w dobrej whiskey. Jak mówi reżyser: „to najbardziej osobisty spektakl, jaki dotychczas zrobiłem, kobiety zapewne będą się śmiać… Mężczyźni? Nie sądzę.”

GNIENIE to autorski spektakl Grupy Artystycznej Teatr T.C.R. Tym razem Marcin Stachoń napisał dramat, który rozgrywa się w ośrodku pragnień i antyszambrowań. Bohaterowie w oczekiwaniu na wymarzone życie zabierają nas na panoramiczną wycieczkę po swoim wyłażonym życiu. GNIENIE to karuzela wielkości Saturna, która kręci się w otwartej butelce szukając wyjścia z sytuacji, poszukując szczęścia i ścigając pragnienia. Pragnienia, które zderzają się z rzeczywistością i słychać już tylko dźwięk gnienia blachy…

Wstęp na wszyswtkie spektakle jest bezpłatny.

Zapraszamy!!!

Plakat, autor: Agnieszka JarockaGwoli jakiejś tajemnicy - Tetraedr. Fot. Piotr NykowskiGwoli jakiejś tajemnicy - Tetraedr. Fot. Piotr NykowskiGwoli jakiejś tajemnicy - Tetraedr. Fot. Piotr NykowskiGwoli jakiejś tajemnicy - Tetraedr. Fot. Piotr NykowskiMamy problem - Magdalena Bonchan - Jachimek. Fot. Zuzanna GąsiorowskaMamy problem - Magdalena Bonchan - Jachimek. Fot. Zuzanna GąsiorowskaMamy problem - Magdalena Bonchan - Jachimek. Fot. Zuzanna GąsiorowskaMamy problem - Magdalena Bonchan - Jachimek. Fot. Zuzanna GąsiorowskaAudycja, Teatr Ecce HomoAudycja, Teatr Ecce HomoCudzołożnice, Fundacja BaninaCudzołożnice, Fundacja BaninaCudzołożnice, Fundacja BaninaCudzołożnice, Fundacja BaninaGnienie, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.Gnienie, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.Gnienie, Grupa Artystyczna Teatr T.C.R.

Menu szybkiego dostępu do wybranych treści

  • Data aktualizacji: 2019-01-21 14:41
  • |
  • Licznik odwiedzin: 46 023 753