Aktualności

Święto Województwa Opolskiego

21 maja Święto Województwa Opolskiego

Święto Województwa Opolskiego, tym razem w Kędzierzynie-Koźlu. W przedostatnią niedzielę maja na odwiedzających planty  przy Domu Kultury „Koźle”, czekają liczne atrakcje. Święto zostało połączone z Piknikiem z Funduszami Europejskimi.

Święto Województwa Opolskiego

Zebranie wiejskie w Biestrzynniku

Odbyte 9 maja zebranie wiejskie w Biestrzynniku zakończyło cykl zebrań sprawozdawczych za 2016 rok, organizowanych we wszystkich sołectwach naszej gminy. Przyszło na nie ponad 20 mieszkańców. Zaproszonymi gośćmi byli: kierownik rewiru dzielnicowych Komisariatu Policji w Ozimku asp. szt. Krzysztof Musiał oraz burmistrz Ozimka Jan Labus.

Zebranie wiejskie w Biestrzynniku

Drzewko majowe w Szczedrzyku

Tradycja stawiania drzewka majowego w Szczedrzyku ma już ponad 20-letnią tradycję. Podtrzymuje ją i rozwija obecny sołtys wraz z Radą Sołecką, którzy z tej okazji zorganizowali w centrum wsi biesiadę dla wszystkich chętnych mieszkańców. Jej sponsorami byli lokalni przedsiębiorcy i rzemieślnicy, których reklamy znalazły się na okalającym drzewko, podświetlanym wieńcu.

Drzewko majowe w Szczedrzyku

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W OZIMKU. Zaproszenie na nocny marsz nordic walking.

Światowy Dzień Ziemi w Ozimku - II marsz nocny nordic walking w Ozimku. W tym roku chcemy połączyć turystykę z ekologią, czyli wcześniej akcja sprzątania lasu, a później wymarsz. Ma to mieć wymiar edukacyjno – ekologiczny. W kwestii technicznej, będzie podstawiony przez UGiM w Ozimku kontener, uczestnicy otrzymają worki i rękawice. Co do marszu, to należy zabrać ze sobą dobre i wygodne buty, polar, lampki – czołówki, no i dobry humor.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI W OZIMKU. Zaproszenie na nocny marsz nordic walking.

Sezon lotowy rozpoczęty

Hodowcy zrzeszeni w PZHGP Ozimek rozpoczęli sezon lotowy gołębi pocztowych 2017. Zawody były rozgrywane z miejscowości Kostomłoty w dniu 30.04.2017 r. Średnia odległość do pokonania trasy to 125 km.

Sezon lotowy rozpoczęty

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchody rocznicowe w Ozimku rozpoczęły się uroczystą mszą świętą. Następnie spod kościoła parafialnego korowód z pocztami sztandarowymi hutników, strażaków i organizacji kombatanckich a także mieszkańcy Ozimka przemaszerowali pod pomnik koło Domu Kultury. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych z wicestarostą Leonardą Płoszaj, radni Rady Miejskiej w Ozimku, radni powiatowi, delegacje zakładów pracy i szkół. Okolicznościowe przemówienie wygłosił burmistrz Jan Labus, który podkreślił znacznie Konstytucji 3 Maja dla polskiej państwowości. Następnie pod pomnikiem ofiar wojen złożono wieńce i wiązanki kwiatów.  

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja