Aktualności

Łyżwy naostrzone, tafla gotowa, można więc zaczynać!

W najbliższą sobotę 14 stycznia od godziny 12.00 zapraszamy Państwa do korzystania z bezpłatnego lodowiska przy MOSiR w Ozimku.

Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-20.00, a w soboty i niedziele w godzinach 11.00-19.00. Korzystanie z obiektu będzie bezpłatne, a łyżwiarzom zostanie udostępniona szatnia nr 5 zlokalizowana tuż przy furtce prowadzącej na lodowisko.

Łyżwy naostrzone, tafla gotowa, można więc zaczynać!

Zebranie sprawozdawcze OSP Krzyżowa Dolina

Zebraniem w Krzyżowej Dolinie rozpoczęto 7 stycznia cykl zebrań sprawozdawczych w jednostkach OSP gminy Ozimek. OSP Krzyżowa Dolina jest jedną z mniejszych, ale prężnie działającą jednostką strażacką. Liczy 35 członków, w tym 21 zwyczajnych, 9 honorowych i 5 wspierających. W roku sprawozdawczym jej stan osobowy powiększył się o 2 członków zwyczajnych. Młodzieżowa drużyna pożarnicza liczy 13 członków.

Zebranie sprawozdawcze OSP Krzyżowa Dolina

Zebranie sprawozdawcze OSP Schodnia

OSP Schodnia jest jedną z wiodących w gminie jednostek strażackich, należącą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Zebranie sprawozdawcze jej członków odbyło się 7 stycznia i było poświęcone ocenie działalności Zarządu za 2022 rok oraz przyjęciu planów działalności i finansowego na obecny rok kalendarzowy. Stan osobowy jednostki na koniec roku to 50 członków, w tym 29 zwyczajnych, 2 honorowych i 19 wspierających. Młodzieżowa drużyna pożarnicza liczy 4 chłopców. W 2022 roku OSP Schodnia 22 razy wyjeżdżała do gaszenia pożarów, a 58 razy uczestniczyła w likwidacji miejscowych zagrożeń. 17 interwencji miało miejsce poza terenem gminy Ozimek. Na wyróżnienie za udział w akcjach zasługują wszyscy druhowie, spośród których „rekordziści” mają na swoim koncie po 49 wyjazdów.

Zebranie sprawozdawcze OSP Schodnia

Zwycięzcy 8. Mikołajkowego Turnieju Tenisowego w Krasiejowie

W piątkowe popołudnie dnia 9 grudnia br. w Szkole Podstawowej w Krasiejowie odbył się 8. Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. W rywalizacji wzięło udział 36 zawodników, co świadczy o tym, że turniej cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością i na trwale wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszej wsi. Organizatorem zawodów był Sołtys Tadeusz Markulak i Rada Sołecka wsi. Nad całością od lat pieczę sprawuje Mateusz Pinkawa, były członek rady sołeckiej, a obecnie trener piłki nożnej Uczniowskiego Klubu Sportowego Athletic Ozimek i KS Krasiejów oraz wiceprezes Gminnego Młodzieżowego Klubu Sportowego Ozimek. Zawodnicy przyjechali do Krasiejowa z różnych miejscowości min. z Dobrodzienia, Kolonowskiego, Opola, Strzelec Opolskich. Można więc napisać, że ranga wydarzenia jest wojewódzka.

Zwycięzcy 8. Mikołajkowego Turnieju Tenisowego w Krasiejowie

Sylwester w stylu retro

Świetna zabawa zapowiada się w sylwestrowy wieczór na placu przed ozimskim Domem Kultury. Rozpocznie się o 23.30 a motywem przewodnim będzie pop kultura, głównie muzyka z lat 90.tych. Tak więc każdy, kto tylko przyjdzie pod DK będzie mógł wziąć udział w konkursach  (z nagrodami oczywiście) wiedzy o tamtym okresie. Pytania mają dotyczyć przede wszystkim muzyki krajowej i zagranicznej, ale nie tylko, gdyż także na przykład  kinematografii.

Sylwester w stylu retro

Wspólna wigilia w Schodni

W niedzielę 18 grudnia zaproszono wszystkich samotnych i starszych mieszkańców wsi Schodnia na tradycyjną wspólną wigilię. Uczestnicy mogli spędzić popołudnie w miłej rodzinnej atmosferze, przy wyjątkowym świątecznym programie artystycznym.

Wspólna wigilia w Schodni