Dwieście lat!
10 grudnia w ozimskim Urzędzie Stanu Cywilnego kolejni nestorzy obchodzili rocznice urodzin i zwarcia związków małżeńskich. Życzenia złożyli im kier. USC Ewa Bronder i burmistrz Jan Labus.
10 grudnia w ozimskim Urzędzie Stanu Cywilnego kolejni nestorzy obchodzili rocznice urodzin i zwarcia związków małżeńskich. Życzenia złożyli im kier. USC Ewa Bronder i burmistrz Jan Labus.
Sjesta Artystyczna z Pracowni Sztukmistrz oraz Chór na obcasach działający przy Domu Kultury w Ozimku serdecznie zapraszają na spektakl "Symfonia Kobieca, czyli cuda, cuda ogłaszają!", który odbędzie się dnia 13 grudnia 2015r. (niedziela) o godz. 18:15 w kościele ewangelickim w Ozimku.
undacja Rozwoju Śląska i Wspierania Inicjatyw Pozarządowych jest instytucją finansową, która od ponad 20 lat udziela najlepszego w regionie wsparcia w zakładaniu, modernizacji i rozwoju przedsiębiorstw. Zaufało jej ponad 2000 firm.
Jak każdy doskonale wie, przed Świętami Bożego Narodzenia dbamy o to, by w naszych domach panował ład i porządek. Dzieci w Publicznym Przedszkolu Nr 1 w Ozimku wraz ze św. Mikołajem także bawiły się w wielkie odkurzanie i sprzątanie placówki. Całej zabawie dopisywał świetny humor i panowała świąteczna atmosfera.
W sobotę 05 grudnia odbył się I Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Sołtysa oraz Radę Sołecką Wsi Krasiejów, nad którym patronat objął Burmistrz Ozimka. Ponad 40 uczestników rywalizowało w trzech kategoriach.
Przed przepełnioną salą w Opolskiej Filharmonii 7 grudnia wręczono 85 medali zasłużonym członkom z okazji jubileuszu 25 lecia TSKN, do których należeli również trzej przedstawiciele z Gminy Ozimek.
Stowarzyszenie Dolina Małej Panwi zaprasza na kolejny wykład w środę 9 grudnia o godzinie 19:00 w sali PGKiM przy ulicy Słowackiego 1 w Ozimku. Tym razem zaprezentowany zostanie film "Chłopiec z Ozimka i jego amerykański sen", opowiadający o naszym rodaku, przygotowany przez uczniów LO w Zawadzkiem pod kierunkiem ich nauczyciela p. Arkadiusza Barona. Józef Tomasz Juros Prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi
5 grudnia koło DFK Krzyżowa Dolina zorganizowało na sali spotkań tradycyjne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przygotowano czterdzieści paczek dla dzieci, które recytowały wiersze i piosenki. Pięćdziesiąt paczek przekazano osobom starszych, których Mikołaj odwiedził w domu.
Agencja Rynku Rolnego przypomina, że rozpoczął się nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski można składać
od 1 grudnia 2015 r. do 29 stycznia 2016 r. w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę wnioskodawcy.
Stowarzyszenie Nasz Grodziec wspólnie z radiem Doxa (dawniej Plus) organizuje świąteczną zbiórkę słodyczy dla polskich dzieci z Wilna.
Słodycze można przynosić do Urzędu Gminy i Miasta w Ozimku pok.122 I piętro, Kuźni w Grodźcu lub wrzucać do specjalnych pojemników w sklepach spożywczych w Grodźcu.
Konsultacje odbyły się na podstawie Uchwały nr XXX/277/13 Rady Miejskiej w Ozimku z dnia 25 marca 2013 r. w sprawie określenia zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Gminy Ozimek oraz Statutu Gminy Ozimek. Konsultacje odbyły się w formie zebrań mieszkańców w poszczególnych jednostkach pomocniczych gminy. (więcej...)
6 grudnia to dzień odpustu w Parafii Świętego Mikołaja w Szczedrzyku. Co roku w tym dniu mikołaj rozdaje również prezenty dla dzieci z całej parafii. Spotkanie dzieci z mikołajem odbywa się na Placu Świętego Mikołaja, a jego organizatorem jest Parafialny Zespół Caritas.
Jak co roku św. Mikołaj odwiedził również wszystkie grzeczne dzieci w Mnichusie. Spotkanie zorganizowano 6 grudnia, w świetlicy wiejskiej. Również w tym roku w przybyło dużo dzieci, a prawie wszystkim towarzyszyli ich rodzice
Podobnie jak w ubiegłym roku spotkanie ze świętym Mikołajem zorganizowano na placu za remizą OSP. Szczególną atrakcja było, że Mikołaj przybył na łodzi, którą ciągnął za sobą wóz strażacki.
6 grudnia rozpoczęły się spotkania adwentowe organizowane w naszej gminie przez sołtysów, rady sołeckie i koła DFK. Pierwsze z nich - w Chobiu - połączono ze spotkaniem najmłodszych mieszkańców ze świętym Mikołajem, który przywiózł oczywiście paczki. W spotkaniu adwentowym uczestniczyli najstarsi i samotni mieszkańcy miejscowości.
W Dylakach podczas spotkania adwentowego bardzo ciekawy wykład nt. dwujęzyczności wygłosił ksiądz doktor Piotr Tarliński.
Na obu spotkaniach burmistrz Jan Labus życzył zebranym wszelkiej pomyślności.