Siedziba: Gminny Zespół Szkól ul. Korczaka

Trenerzy: Bartłomiej Barański, Dariusz Sworeń,  Mariusz Sykulski tel: 694924094

logo_klubu_z_tygrysem

W dniach 4-5.02.2016 roku Natalia Szponder wraz z koleżanką z klubu Wiktorią Grejner uczestniczyły w seminarium, które prowadził znany szkoleniowiec z Hiszpanii Antonio Oliva Seba 8 dan. Swoje umiejętności na zgrupowaniu i podczas sparingów doskonalili kadeci, juniorzy i seniorzy z najlepszych klubów w Polsce. "Wychodzimy z założenia, że nauki nigdy nie za dużo, a najlepiej uczyć się od osób, które w karate osiągnęły bardzo wiele".
  Tydzień później, 11.02.2016 roku Natalia, jako jedyna zawodniczka Klubu Karate Nidan wzięła udział w International East Open w Halle/ Niemcy. Startowała w konkurencji kumite indywidualne kobiet -55kg i stanęła na najwyższym stopniu podium. Natomiast 25.02.2017 Natalia wystartowała w International Open Berlin. W zawodach wzięło udział ok. 600 zawodników z 100 klubów i 11 państw ( Polska, Niemcy, Włochy, Czechy, Ukraina, Grecja, Hiszpania, Dania, Turkmenistan, Rumunia oraz Anglia). Natalia startowała w dwóch konkurencjach: kumite seniorek -55kg oraz kumite seniorek Open ( bez podziału na wagę). W pierwszej konkurencji miała 6 zawodniczek, pierwszą walkę wygrała, a w półfinale uległa Kadrowiczce Niemiec zajmując ostatecznie 3 miejsce. W kumite Open, konkurencja liczyła 12 zawodniczek. W pierwszej rundzie Natalia przegrała z mistrzynią tej konkurencji, w repasażach poradziła sobie lepiej wygrywając pierwszą walkę, oraz drugą walkę o medal zajmując 3 miejsce na podium.

Dla Natalii był to kolejny start kontrolny przed Mistrzostwami Polski Seniorów w Karate WKF, które odbędą się za miesiąc, a także przed prestiżowymi turniejami Premier League Karate1, które w najbliższym czasie odbędą się w Rotterdamie oraz w Dubaju.