Data wydruku: 2024-06-23 06:45:15

Polsko-czeskie warsztaty strażaków

Transgraniczne, polsko-czeskie warsztaty strażaków, które miały miejsce w dniach 17-19.06.2022 r. w Ozimku były odpowiedzią na wieloletnie partnerstwo pomiędzy strażakami z Ozimka i Rymarzowa.

W sobotę na boisku Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 spotkali się strażacy z obu miast, aby wspólnie sprawdzić swoje umiejętności bojowe. W przygotowanym przez ozimskim strażaków torze zmagali się strażacy przy 40 stopniowym upale, w pełnym umundurowaniu. Jedno jest pewne, możemy być spokojni, mamy świetnie przygotowanych i wysportowanych strażaków. W szranki stanęli także najmłodsi adepci, którzy z wielkim zapałem i zaangażowaniem pokonywali swój tor. Śmiechu było przy tym co niemiara, zwłaszcza, jak po zakończonych konkurencjach wielu z nich wylądowało w basenie.

Zawody strażaków zgromadziły również liczną publiczność, która nagradzała strażaków gromkimi brawami.

Najlepsi druhowie i druhny otrzymali pamiątkowe puchary. W lipcu nasi strażacy jadą na rewizytę do czeskiego Rymarzowa, aby tam pokazać swoje przygotowanie bojowe. Życzymy im powodzenia.

„Wspólne warsztaty strażaków z Polski i Czech przekładają się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w zakresie ratowniczo-gaśniczym mieszkańców Ozimka i Rymarzowa. Wymiana doświadczeń oraz ćwiczenia jednostek wspierają ideę współpracy międzynarodowej strażaków, z którą od lat mamy same dobre doświadczenia” – komentuje Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Ozimku Marek Elis.